Koniec marzeń…

Swietne 20 minut w wykonaniu Politechniki Czestochowskiej nie wystarczylo do wygrania dzisiaj meczu ze Slowenia. W drugiej polowie to rywale dominowali na boisku i tym samym pozbawili nasz zespol obrony medalu sprzed roku.

Podopieczni trenera Ryszarda Janasa dotrzymywali kroku Slowencom tylko przez dwie kwarty. Dobra obrona na calym boisku sprawiala klopoty rywalom. Dzieki temu z dwunastu punktow przewagi do przerwy bylo tylko 37:41.
W drugiej polowie nie bylo juz watpliwosci ktory zespol jest lepszy. Slowency zagrali swietnie w obronie a szybkie kontry spowodowaly, ze po trzech kwartach mecz byl praktycznie rostrzygniety. Rywale byli lepiej przygotowani fizycznie. Nasi zawodnicy odbijali sie od nich jak pileczki. W dodatku w drugiej polowie zawiodla skutecznosc. Zmeczeni czestochowianie decydowali sie na rozpaczliwe akcje, ktore nie przynosily skutku.

Bardzo dobre spotkanie w naszym zepsole rozegral Przemyslaw Szymanski, ktory zatarl zle wrazenie po wczorajszym meczu. Pozostali zawodnicy mimo ze nie zawiedli, to jednak zagrali srednio. Dopoki nie brakowalo sil, wszystko bylo dobrze. Slowency potwierdzili swoje medalowe aspiracje.

AZS Polit. Cz-wa – University of Lublana 55:76 (18:22; 19:19; 8:21; 10:14)

Najwiecej dla Slowenii: Mucic 15pkt

W drugim meczu Francja przegrala z Grecja 63:65.

Tabela:
1. Slowenia 6pkt – walka o 1-4
2. Grecja 5pkt – walka o 5-8
3. Polska 4pkt – walka o 9-12
4. Francja 3pkt – walka o 13-16

Jutro dzien wolny. Nasz zespol wybiera sie na wycieczke nad Ocean Atlantycki. W sobote Politechnika bedzie grac o miejsca 9-12.