Zwyciestwo na poczatek

W pierwszym spotkaniu na Akademickich Mistrzostwach Europy w Guimaraes koszykarze AZS Politechniki Czestochowska pokonali Uniwersytet z Lyonu (Francja) 76:67. Jutro nasz zespol gra z trudnym rywalem z Grecji.

Mecz byl bardzo zaciety i wyrownany. Warunki do gry byly bardzo ciezkie poniewaz w dzien temperatura grubo przekracza ponad 40 stopni w sloncu. Klimatyzacja w hali nie nadaza schlodzic powietrza. Doszlo nawet do tego, ze – wbrew przepisom – mecze rozgrywane sa dwoma pilkami, gdyz po kilku akcjach sa cale mokre.
Francuzi okazali sie trudnym rywalem. Praktycznie przez cala pierwsza polowe to oni prowadzili. Nasz zespol gral nerwowo, popelnial duzo strat i duzo pudlowal. Do przerwy 16 punktow rzucil Wojciech Kotlewski (wybrany MVP meczu). Trzy trojki dorzucil Adam Karkoszka.
W drugiej polowie nasz zespol sie sprezyl i objal prowadzenie. Lepiej funkcjonowala obrona i atak. Na dwie minuty przed koncem Politechnika prowadzila roznica 10 punktow i wydawalo sie, ze jest po meczu. Francuzi jednak odrobili 7 punktow i doszlo do nerwowej koncowki. W niej lepszy byl nasz zespol: najpierw Michal Saran trafil za 3 punkty, za chwile dwa razy z linii rzutow wolnych trafil Grzegorz Zadecki, a rowno z koncowa syrena z polowy trafil Artur Mrowczynski.

Zeby jednak wygrac jutro z Grekami, trzeba bedzie zagrac o wiele lepiej. Bedzie to o tyle trudne, ze nie wiadomo czy zagraja jutro Klocek i Kret, ktorzy dzis nabawili sie kontuzji.

AZS Polit. Cz-wa – University of Lyon 76:67 (15:20; 22:17; 17:15; 22:15)