Badminton: Puchar Kasona

Po udanych zawodach wojewódzkich zawodnicy UKS Olimpijczyk wybrali się 10.11.07 do Sochocina aby wziąć udział w Krajowym Turnieju Młodzików o Puchar Kasona. Na tle zawodników z czołówki list klasyfikacyjnych zaprezentowali się na miarę swoich umiejętności.

W grze pojedynczej dziewcząt Natalia Ociepa i Julia Ślęzak uplasowały się na miejscach 5-8. Julia przegrała decydujący mecz o awans po półfinału z Aleksandrą Zwierzchowską z Millenium Warszawa po bardzo zaciętym meczu Po dwóch setach był remis a wynik bardzo wyrównany w obu setach 18/21, 23/21. Niestety w trzecim secie wyraźnie opadła z sił i przegrała go 9/21. Natalia trafiła na jedną z faworytek turnieju Aleksandrę Sadza z MUKBMDK Płock i przegrała wyraźnie 7/21, 4/21.

W grze podwójnej dziewcząt sprawiły miłą niespodziankę zajmując drugie miejsce . W pierwszym meczu wygrały z parą Millenium Warszawa Marta Kopyt/ Aleksandra Zwierzchowska. Tutaj walka była również zacięta. Mecz trwał 45 minut ze szczęśliwym zakończeniem. Wynik 16/21, 21/19, 21/19. W meczu finałowym uległy niestety już wyraźnie drugiej parze z Millenium Annie Dębskiej/ Adriannie Kopyt 11/21, 6/21.
Michał Ociepa, dla którego są to początki w rywalizacji młodzików zajął miejsce 7-12 w grze pojedynczej ulegając Arkadiuszowi Gołębiowskiemu z Płocka 13/21, 11/21. Należy tu zaznaczyć, że Michał jest o dwa lata młodszy od swojego przeciwnika co było widoczne na boisku. W grze podwójnej grając w parze z Arkadiuszem Słupkiem z Chojnika Jelenia zajął trzecie miejsce ulegając parom Dominik Kręciło/ Kamil Nasiłowski Millenium Warszawa 10/21, 4/21, Mateusz Biernacki/ Paweł Gontarz MKS Garwolin 10/21, 10/21. W decydującym meczu o trzecie miejsce pokonali parę z Garwolina Arkadiusz Kołodziejczyk/ Mateusz Kondej 21/19, 23/21.

Następne zawody, w których wezmą udział to III Turniej Wojewódzki. Odbędzie się 24.11.07 w Dąbrowie Górniczej