Awans AZS-u do ćwierćfinału CEV Cup!!!!

We wczorajszym, rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Cev, Wkręt-met Domex AZS Częstochowa pokonał w Hali Polonia Iskrę Odincowo 3:1, a w „złotym secie” 15:13! Dzięki temu zwycięstwu częstochowianie mają zagwarantowany awans do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Fotorelacja ze spotkania >>>TUTAJ<<

W pierwszym secie Podopieczni Radosława dzięki dobrej postawie Marcina Wiki objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca partii. Z jego(Wiki dop. autor) zagrywkami nie mógł sobie poradzić nawet Giba. W końcówce seta obydwa zespoły popełniały błędy. Zwycięsko wyszli z niej „Akademicy”, wygrywając 25:23 i w całym meczu prowadząc 1:0.

Początek drugiego seta był bardzo zacięty. Następnie Rosjanie zaczęli przeważać nad gospodarzami. Wśród kibiców AZS-u pojawiła się iskierka nadziei na zwycięstwo w tej partii, kiedy „Akademicy” doprowadzili do stanu remisowego po 23. Jednak wtedy dwa punkty z rzędu zdobyli gracze Zorana Gajića i to oni wygrali tą odsłonę.

Set trzeci to zacięta walka pomiędzy obydwoma zespołami do stanu 20:18. Potem częstochowianie powiększali przewagę nad gośćmi i wygrali 25:21. Partię zakończył blok częstochowskiej drużyny Woicki – Nowakowski, zatrzymując atak Giby.

W czwartej części gry na drugą przerwę techniczną gracze AZS schodzili prowadząc 16:12. Ta wysoka przewaga zdekoncentrowała siatkarzy spod Jasnej Góry i zaczęli popełniać sporo błędów w ataku. Tym samym gospodarze prowadzili już tylko jednym punktem(18:17). Ale w końcówce seta do dobrej dyspozycji powrócili Brook Billings i Krzysztof Gierczyński i gra częstochowian wyglądała znacznie lepiej. W efekcie miejscowi wygrali tę partię 25:21.

Spotkanie zakończyła dogrywka, czyli tzw. „złoty set”. W dogrywce Rosjanie dzięki skutecznym serwisom Pavla Abranowa prowadzili 9:7. W końcówce jednak z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Wika, dzięki któremu „Akademicy” mogli świętować zwycięstwo w tym pojedynku, a zarazem awans do kolejnej rundy Pucharu CEV.

Wkręt-Met AZS Częstochowa – Iskra Odincowo 3:1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:21)
złoty set: 15:13

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa: Wika, Szczerbaniuk, Bilings, Gierczyński, Nowakowski, Woicki, Gacek (libero) oraz Gradowski, Eatherton, Wierzbowski.

Iskra Odincowo: Giba, Kuleszow, Schoeps, Abramow, Choroszew, Samsonyczew, Wierbow (libero) oraz Kalinin, Astaszenkow, Butko, Biekietow