Dobry mecz koszykarek

Świetny mecz Katarzyny Ślęzak oraz dobra postawa pozostałych koszykarek dała Drometowi najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa Zrywu Dębieńsko była bez szans i częstochowianki wygrały 103:56.

Od samego początku gra Drometu skierowana była na Katarzynę Ślęzak. Doświadczona koszykarka spisywała się rewelacyjnie i ze 100% skutecznością zdobyła 12 punktów w I kwarcie. Rywalki od samego początku postawiły na Beatę Kubacką, która była jedyną wyróżniającą się koszykarką w drużynie gości. W II kwarcie trenera Urbańczyka ucieszyła na pewno postawa Anny Kozak. Wysoka koszykarka zagrała wreszcie na miarę oczekiwań. Dromet nie wystrzegł się jednak błędów w obronie, które umożliwiły punktowanie Kubackiej.

Po przerwie Dromet znacznie poprawił grę w obronie i dzięki Anicie Dziegiedź łatwe punkty mogła zdobywać Lucyna Kotonowicz. Po tej części meczu Dromet prowadził już 84:41 i mógł być pewnej wygranej. Niestety nasze koszykarki zamiast dalej gnębić rywalki rozprężyły się i zagrały poniżej oczekiwań. To zaowocowało odrobieniem części strat przez Zryw. Dopiero końcówka meczu z dobrą obroną gospodarzy przyniosła zwycięstwo 19:15 w tej kwarcie i 103:56 w całym spotkaniu.

Dromet Częstochowa – Zryw Dębieńsko 103:56 (32:17; 27:17; 25:7; 19:15)