IV Wojewódzki Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych

W dniu 23.02.08 w Katowicach odbył się IV Wojewódzki Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział 29 zawodników i 25 zawodniczek z siedmiu klubów naszego województwa. Nas reprezentowali zawodnicy UKS Olimpijczyk Częstochowa, MKS Dwójka Blachownia.

W kategorii młodziczek po raz drugi zwyciężyła Julia Ślęzak z UKS Olimpijczyk Częstochowa wygrywając kolejno z Patrycją Burzyńską z KS Kolejarz 24 Katowice 21/6, 21/3 Żanetę Maszkowską UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 21/15, 21/5 Kornelię Koptoń KS Kolejarz 24 Katowice 21/8, 21/9. W finale pokonała Paulinę Konieczną UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 7/21, 21/10, 21/19. Jej koleżanka klubowa Natalia Ociepa zajęła w turnieju trzecie miejsce zwyciężając Sandrę Olszynkę z Kolejarza 24 Katowice 21/16, 21/6, Katarzynę Urban UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 21/11, 21/8. W ½ finału uległa Koniecznej 17/21, 15/21.

Zwycięstwo Juli pozwoliło jej na zajęcie I miejsca na liście wojewódzkiej młodzików po czterech turniejach. Natalia zajęła drugie miejsce. To pozwoliło zakwalifikować się obu zawodniczkom naszego klubu do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w maju w Ropczycach. Awans obu zawodniczek jest największym sukcesem sekcji badmintona UKS Olimpijczyk w historii klubu. Do tej pory jedynie Maciej Ociepa (brat Natalii) jako zawodnik tego klubu grał w Mistrzostwach Polski Młodzików 2001 roku w Suwałkach. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca w Turnieju. Są to zawodnicy młodzi, którzy powinny walczyć o dobre pozycje w tych turniejach w następnych sezonach.

Turniej juniorów młodszych zdominowali zawodnicy MKS Dwójka Blachownia. Karolina Gajos zwyciężyła turniej dziewcząt pokonując Patrycję Goc z KS Kolejarz 24 Katowice 21/10, 21/17 i w finale jej siostrę Annę 15/21, 21/18, 21/14.

W turnieju chłopców zawodnicy Blachowni zajęli dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył Kamil Korbel pokonując kolejno Daniela Soprycha z KS Kolejarz 24 Katowice 21/10, 21/14, Tomasza Tomżę z UKS Plesbad Pszczyna 21/15, 21/13, i w finale Wojciecha Szczypka również z UKS Plesbad Pszczyna 21/15, 21/10. Jego kolega klubowy Filip Albrycht zajął drugie miejsce mimo porażki w pierwszym meczu z Wojciechem Szczegielniakiem z KS Kolejarz 24 Katowice 19/21, 21/15, 17/21. W kolejnych meczach pokonał Damiana Rużyłę z UKS Barbórka Katowice 21/4, Marcina Biedrunkę 21/8. Tomasza Tomżę 21/16, Daniela Soprycha 21/12 i w decydującym meczu o drugie miejsce Wojciecha Szczypka 24/22

Następne zawody , których wezmą udział nasi zawodnicy to Krajowy Turniej Juniorów Młodszych w Suchedniowie w Przyszłą niedzielę oraz Mazovia Cup za dwa tygodnie w Sochocinie. W naszym województwie następne zawody to Krajowy Turniej Weteranów , który odbędzie się w Częstochowie na Hali Polonia 15.03.08 oraz Mistrzostwa Śląska Juniorów i Młodzików w Dąbrowie Górniczej 29.03.08