Konopiska górą

Po ciekawym i wyrównanym meczu drużyna z Konopisk pokonała na wyjeździe UKS Mustaf. Drużyna GZOKSTiP grała tego dnia bardzo równo i dzięki dobrej II połowie meczu wygrała 65:58.

W meczu XI kolejki Ligi Okręgowej UKS Mustaf podejmował zespół GZOKSTiP Konopiska. Gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, jednak trafili na dobrze dysponowanego rywala. Co prawda to „Śliniaki” objęły na początku spotkania wyrażną przewagę 10:2 i 13:5, a po dwóch kwartach 33:27, ale w miarę upływu czasu goście niwelowali straty z początku meczu. Miała na to wpływ słabsza tego dnia dyspozycja Wojtka Koniecznego i Janka Poradomskiego. W konsekwencji po trech kwartach na tablicy widniał wynik remisowy 43:43. W ostatniej części meczu goście wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca, choć jeszcze w 8 minucie było 54:56. Konopiska zawdzięczają zwycięstwo równej grze wszystkich zawodników. Nieco słabszy mecz rozegrał super strzelec Mustafa Michał Skalik, choć i tak był najskuteczniejszym graczem meczu 19 pkt.

UKS Mustaf – GZOKSTiP Konopiska 58:65 (15:12; 18:15; 10:16; 15:22)