Puchar Polski po 10 latach znów w Częstochowie !

W finale Pucharu Polski rozgrywanym w Poznaniu AZS Częstochowa pokonał 3:1 drużynę Jastrzębskiego Węgla i tym samym zdobył upragnione trofeum. Zwycięstwo zapewniło również „akademikom” udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Paweł Woicki.

Cały mecz był niezwykle wyrównany i zacięty. Jednak w dwóch pierwszych setach to Częstochowianie grali bardziej kombinacyjnie i z wyobraźnią, osiągając nieznaczną przewagę. Dzięki tej skutecznej i konsekwentnej grze udawało im się rozstrzygać partie na swoją korzyć. Z dobrej strony pokazał się Marcin Wika, bombardując jastrzębian swoją zagrywką. To właśnie ten zawodnik zakończył pierwszego seta.

W drugiej partii w obronie „szalał” Piotr Gacek, który skutecznie podbijał ataki podopiecznych Roberto Santiliego, dzięki czemu AZS mógł wyprowadzać skuteczne kontry. Partię drugą drużyna Radosława Panasa wygrała po udanym ataku „Gierka”.

Odsłona trzecia również była niezwykle wyrównana i ciężko którejkolwiek drużynie było osiągnąć większa przewagę punktową. Pod koniec seta byliśmy świadkami pięknej akcji, kiedy to Dawid Murek najpierw podbił atak poza boiskiem, po czym udało mu się skutecznie zaatakować i zdobyć punkt! Mimo czasu dla Częstochowy, po krótkiej przerwie udanym blokiem popisali się zawodnicy Jastrzębia i nadal byli w grze.

Ostatni set był niezwykle emocjonujący. Ponownie dobrze bronił Piotr Gacek. Dobrze spisywał się także blok częstochowian. Mimo tego żadna ekipa nie była w stanie w zdecydowany sposób przechylić zwycięstwa na swoją stronę. Dopiero siódma piłka meczowa została wykorzystana przez zespół spod Jasnej Góry. Mecz zakończył się pięknym blokiem Częstochowy.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju PP został wybrany Marcin Wika, który nagrodę otrzymał również w kategorii najskuteczniej zagrywającego. Najlepszym przyjmującym został Dawid Murek, atakującym Brook Billings, a rozgrywającym Paweł Woicki. Nagroda za najlepszą grę w obronie podczas PP trafiła w ręce libero Częstochowy oraz reprezentacji- Piotra Gacka.