Remis po dobrej grze

W zakończonym spotkaniu sparingowym podopieczni trenera Jacka Macińskiego zremisowali na „wyjeździe” z Rakowem Częstochowa 0:0. W meczu mimo to że był tylko spotkaniem towarzyskim nie brakowało ostrych starć i walki na każdym metrze boiska. Już pierwsze minuty tego widowiska pokazały, że zawodnicy mają wielką chęć do odniesienia zwycięstwa w tym prestiżowym pojedynku.

W 5 minucie powinno być 1:0 dla żółto-niebieskich, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Berdysz, strzelając jak początkujący trampkarz, tylko ułatwił obronę Siwemu. Kolejne minuty to miażdżąca przewaga KS-u, który momentami nie wypuszczała swoich przeciwników z połówki. Cały zespół prezentowała się bardzo przyzwoicie, a bardzo dobre przechwyty wcześniej wymienionego Berdysa, czy to Kurpiosa pozwalały wyprowadzać szybkie ataki. Tylko brak dokładności ostatniego podania oraz dobre interwencie bramkarza Rakowa powodowały że wynik nadal był remisowy. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili kilka składnych akcji.

Druga część meczu to już bardziej wyrównane widowisko. Obie drużyny tworzyły zagrożenie pod bramkami swych przeciwników. W większości sytuacji akcje kończyły się w polu karnym rywala. Ze strony KS-u kilka minut po rozpoczęciu drugiej części meczu bardzo mocnym uderzeniem za pola karnego popisał się Piotr Andrzejewski, jednak bramkarz gospodarzy po raz kolejny był na posterunku. W kolejnych minutach trener Maciński dokonywał roszad w składzie. Pojawienie się zmienników bardzo nie wpłynęło na obraz gry.

Mimo iż drużyna Rakowa był w większości złożony z zawodników drugiego składu tej drużyny, warto docenić postawę gości. Mecz ten bez wątpienia udowodnił, że KS Częstochowa nadal będzie się liczyła w rozgrywkach IV ligi Śląskiej. Kolejny mecz sparingowy drużyna ze Stradomia rozegra w najbliższą sobotę w Zduńskiej Woli z tamtejszą Pogonią

Raków Częstochowa – KS Częstochowa 0:0

Raków: Siwy: Gral, Żebrowski, Pluta, Ojczyk, Witczyk, Bielecki, Lenartowski, Marczyk, R.Stefański, Zachara oraz m.in. Bolechowski

KS Częstochowa: Różycki: Gębicz, Kowalczyk, Karoń, Susek, Skwarczyński, Berdysz, Kurpios, Andrzejewski, Załęcki, Kyzioł. Po przerwie grali: Kuziorowicz, A.Wiśniowski, D.Wiśniowski, Kowalski, Żurawiecki, Hajnrych, Bergier

Źródło: ksczestochowa.pl