Żeromski znów przegrywa

Pierwszy mecz fazy play off pomiędzy PPP Częstochowa (5 miejsce po rundzie zasadniczej), a Uczniowskim Klubem Sportowym „Żeromski” (4 miejsce po rundzie zasadniczej) był bardzo wyrównany, a prowadzenie przechodziło z „jednych rąk do drugich”. PPP Częstochowa pokonując u siebie UKS Żeromski czterema punktami 88:84 nie może mieć pewności, która drużyna wyjdzie zwycięsko z tej potyczki.

Pozostaje do rozstrzygnięcia rewanż na trudnym terenie jakim niewątpliwie jest sala gimnastyczna w ZSTiO przy al. Niepodległości. Gospodarze zapowiadają, że łatwo skóry nie sprzedadzą i będą walczyli, aż do osiągnięcia pełnego sukcesu, czyli awansu do najlepszej czwórki ligi okręgowej.

Pojedynek w sali II LO im. R. Traugutta miał wiele oblicz – w pierwszej kwarcie, pierwsze pięć minut należało do zawodników UKS do stanu 17:6, później obudzili się gospodarze, a szczególnie Przemek Bartnik zdobywca 10 punktów w tej kwarcie, doprowadzając swoją ekipę do prowadzenia po pierwszej części meczu 22:19. Druga kwarta to bardzo dobra obrona w wykonaniu gości, i świetne kontry wykorzystywane z zimną krwią przez Bartka Gaworskiego, zdobywcy 15 punktów tylko w drugiej kwarcie meczu. Na przerwę po pierwszej połowie zawodnicy przyjezdnych schodzili z podniesionymi głowami ponieważ prowadzili już 12 oczkami 46:34. Trzecia kwarta to kolejny nagły zwrot akcji, na parkiecie dominowała drużyna PPP grając koncertowo na bardzo wysokim procencie rzutów z gry. Ponownie obrońcom UKS nie udało się powstrzymać P. Bartnika, A. Zajdla i R. Szymali, którzy już w szóstej minucie tej odsłony doprowadzili do stanu 51:51, później było jeszcze gorzej dla przyjezdnych, gdyż na tablicy wyników na koniec kwarty widniał wynik 69:59 dla PPP Częstochowa.

Od początku czwartej kwarty zawodnicy UKS Żeromski wzięli się do odrabiania strat, a mieli przy tym trochę ułatwione zadanie, gdyż boisko – po piątym przewinieniu osobistym – musiał opuścić najlepszy gracz meczu Przemysław Bartnik zdobywca 29 punktów. Niestety zabrakło czasu na zniwelowanie całej przewagi zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Żeromski.

Już w najbliższy czwartek o godzinie 17.30 rozpocznie się rewanż, który rozstrzygnie dylemat, kto zagra w drugiej rundzie play off, najprawdopodobniej z drużyną AZS WSZ Częstochowa, czyli mistrzem rundy zasadniczej ligi okręgowej koszykówki mężczyzn w Częstochowie.

PPP Częstochowa – UKS Żeromski 88:84 (22:19; 12:27; 35:13; 19:25)

Punkty dla PPP:
Bartnik 29(3×3), Zajdel 19, Szymala 18, Otrębski 7(1), Ogrodniczak 6, Mądry 4, Guźla 2, Strach 2, Radwański 1, Kowalski 0