Pewne zwycięstwo w sparingu

Lotos Gdańsk nie sprawił żużlowcom Złomrexu Włókniarza Częstochowa żadnych kłopotów i „Lwy” zwyciężyły aż 60:18. Spotkanie zakończyło się po trzynastu wyścigach.

Sparing rozpoczął się od mocnego uderzenia częstochowskich juniorów w pierwszym wyścigu. Para Tai Woffinden-Mateusz Szczepaniak, po dobrym starcie, pokonała podwójnie 5:1 duet Andrej Karpov-Cyprian Szymko. Po „inauguracyjnym” biegu Szymko więcej na torze się już nie pojawił, w kolejnym zastępował go Karpov. Następne pięć wyścigów częstochowianie również wygrali 5:1 i w całym spotkaniu prowadzili 30:6. W biegu siódmym doszło do małej niespodzianki. Padł w nim bowiem rezultat remisowy 3:3, a pierwszy metę minął Tomasz Chrzanowski, który na pierwszym łuku drugiego okrążenia atakiem przy krawężniku wyprzedził Amerykanina Grega Hancocka. Było to pierwsze i nie ostatnie indywidualne zwycięstwo popularnego „Chrzanka” w tym meczu. Lider Lotosu kolejną „trójkę”, na swoim koncie, zapisał po biegu dziesiątym. W wyścigu tym za plecami Chrzanowskiego na ostatniej kresce pojawili się kolejno: Michał Szczepaniak, Lee Richardson oraz Andrej Karpov. Wyścig jedenasty „Lwy” zwyciężyły 4:2, natomiast biegi dwunasty i trzynasty zakończyły się podwójnymi wygranymi, także miejscowych.

Podczas przerw między seriami startowymi przeprowadzone zostały biegi szkoleniowe z udziałem juniorów z Gdańska i Częstochowy. W gonitwach tych bezkonkurencyjny był Lewis Bridger. Ponadto zaraz po spotkaniu odbyły się cztery biegi kontrolne, startowali w nich praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w dzisiejszym meczu. Zabrakło jedynie Tomasza Chrzanowskiego.

W drużynie spod Jasnej Góry nie można nikogo wyróżnić, gdyż cały skład zaprezentował się na przyzwoitym poziomie. Jest to dobry prognostyk przed niedzielnym spotkaniem w ramach Speedway Ekstraligi z Unia Tarnów.

Tego samego nie można powiedzieć o gdańszczanach, bo tylko Tomasz Chrzanowski pokazał się z dobrej strony, zdobywając 8 „oczek”.