Zwycięstwa WSZ-u i Mustafa

AZS WSZ pokonał w Poraju Żeromskiego 74:40, przesądzając o losach spotkaniu praktycznie już w I kwarcie wygrywając 20:4. Równie niegościnny okazał się Mustaf, który pokonał debiutującą w rozgrywkach Politechnikę 63:53.

W Poraju koszykarze obu drużyn mieli problem ze skutecznością w początkowej fazie spotkania. Po 5 minutach gry gospodarze przegrywali 1:2, ale w drugiej połowie tej kwarty nie dali szans Żeromskiemu. Piotr Morawski i Paweł Gałka zaczęli seriami zdobywać punkty i dali swojej drużynie 16-punktowe prowadzenie. W II kwarcie mecz się wyrównał, ale goście wciąż nie mogli zniwelować straty. Do przerwy AZS WSZ prowadził 31:15 i spokojnie kontrolował grę.

W drugiej połowie rywali dobił dobrze dysponowany Krzysztof Korus, który przy wsparciu Morawskiego i bardzo równo grającego Roberta Piecha stopniowo zwiększał przewagę gospodarzy. Żeromskiemu nie pomogły nawet liczne faule WSZ-u. Już po minucie IV kwarty każdy faul gospodarzy karany był rzutami osobistymi. Najskuteczniejszy w tym elemencie był Arkadiusz Mojsa, ale Żeromski nie był w stanie nawet zbliżyć się do korzystnego wyniku.

AZS WSZ Polonia II Poraj – UKS Żeromski Częstochowa 74:40 (20:4; 11:11; 16:10; 27:15)

AZS WSZ:
Morawski 21, Korus 15, Piech 13, Gałka 10, Jundził 6, Knapik 6, Bukowski 2, Kubicki 1, Marzec 0

Żeromski:
Mojsa 11, Pałasz 8, Nenart 7, Piech 6, Sztonder 4, Myrda 2, Przymęcki 2, Cwalina 0, Nowicki 0

W drugim dzisiejszym spotkaniu Mustaf podejmował Politechnikę. Goście zaprezentowali szybką koszykówkę, która jednak nie zawsze przynosiła efekty. Przy lepszej skuteczności drużyna Politechniki mogła pokusić się o wygraną. W drugiej połowie musieli jednak gonić wynik bowiem po słabej I połowie przegrywali już 63:53. Skuteczność szwankowała także w drużynie Mustafa, ale ta drużyna wygrała siłą doświadczenia i większą dyscypliną taktyczną.

UKS Mustaf Częstochowa – Politechnika Częstochowska 63:53 (11:4; 19:10; 14:21; 19:18)