Sekundy do pełni szczęścia!

Dosłownie kilka sekund zabrakło drużynie Rakowa do tego aby wywieźć zwycięstwo z Łodzi. Częstochowianie w dzisiejszym meczu zaprezentowali się o niebo lepiej niż w poprzednich grach kontrolnych ale w końcówce zabrakło piłkarskiego szczęścia.

Spotkanie było rozgrywane na dość wąskim sztucznym boisku Łódzkiego Klubu Sportowego przy Al. Unii Lubelskiej 2. Stało na dość wyrównanym poziomie i w ostatecznym rozrachunku wynik remisowy był sprawiedliwym rezultatem.

W drużynie podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego było widać dużo świeżości. W 23 minucie pierwszej odsłony pierwszy do protokołu sędziowskiego wpisał się Przemysław Korytkowski , który w sporym zamieszaniu w polu karnym łodzian zachował najwięcej zimnej krwi i pokonał Waśkowa .

Zaledwie dziesięć minut później, częstochowianie prowadzili już 2:0! Kapitalnie w polu karnym gospodarzy odnalazł się Bartosz Gliński , który ładnym strzałem pokonał Waśkowa i na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:0 dla gości spod Jasnej Góry.

Po tym fakcie, 240 sekund później bliski pokonania bramkarza gospodarzy był Tomasz Foszmańczyk , lecz Jego uderzenie z ok. 14 metrów dobrze obronił bramkarz ŁKSu.

W drugiej części gry, gospodarze po ostrej reprymendzie swojego trenera, Grzegorza Wesołowskiego postanowili sprawy wziąść w swoje ręce i tym samym odrabiać straty.

W 53 minucie powalony w polu karnym Rakowa został Kascelan i arbiter główny przez żadnego namysłu wskazał na ” wapno”.
Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał Cezarego Siwego .

Gdy wszyscy myślami byli już w szatni, nadeszła 90 minuta gry, która okazała się pechowa dla częstochowian. W sporym zamieszaniu pod bramką Siwego najprzytomniej zachował się Kujawa i tym samym wychowanek ŁKS-u wyrównał stan meczu.

Chwilę po tej sytuacji arbiter główny zakończył spotkanie.

7.02.2009, Łódź

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 2:2, (1:2)
Gole dla ŁKS-u: Kascelan 53′, Kujawa 90′. Gole dla Rakowa: 23′ Korytkowski, 33′ Gliński.

Sędzia główny : Marcin Hankiewicz (Łódź).
Widzów: 300.

ŁKS Łódź : Waśków – Mordzakowski, Terlecki jr (46′ Marczak), Kascelan, Ninković (86′ Łakomy), Rudziński, Ognjanović, Ostalczyk, Denić, Czerkas, Bartosiewicz(46′ Kujawa).
Trener: Grzegorz Wesołowski.

Raków Częstochowa : Pyskaty (46′ Siwy),– Żebrowski ( 46′ Gerega),, Jankowski, Kowalczyk, Mastalerz (46′ Bielecki), Gliński (80′ Korytkowski) , Orzechowski, Rogalski, T. Foszmańczyk, Bański (63′ Mastalerz( 80′ Bański), Korytkowski ( 55′ Wróblewski).
Trener: Leszek Ojrzyński.