Dobry początek Rakowa

Częstochowski Raków w pierwszym tegorocznym spotkaniu o ligowe punkty zmierzył się w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem. Po bardzo ciekawym i wyrównanym spotkaniu pokonał gospodarzy 0:1, strzelcem jedynej bramki w 47 minucie meczu, był Piotr Bański. Zwycięstwo „czerwono-niebieski” mogła być jeszcze okazalsze, jednak w 54 minucie spotkania Artur Lenartowski nie wykorzystał rzutu karnego.

W ekipie Rakowa na wyróżnienie zasługuje bramkarz – Krzysztof Pyskat, który w przeciągu całego spotkania popisał się paroma fantastycznymi interwencjami. Widać, że do formy wraca Maksymilian Rogalski, dobrze spisywal się również Arkadiusz Gołąb, nowy nabytek „czerwono-niebieskich”, wygrywał praktycznie wszystkie górne pojedynki w tym spotkaniu.

Mecz na Stadionie Ludowym oglądało blisko 5.500 kibiców, w tym prawie 1000 osobowa grupa sympatyków z Częstochowy. Trzeba przyznać, że atmosfera pojedynku była fantastyczna, niemilknący doping obu stron nadawał jeszcze większego kolorytu całemu widowisku.