Karta się odwróciła!

Częstochowski Raków odniósł dzisiaj pierwsze zwycięstwo w historii występów nad drużyną Czarnych Żagań.

Do dzisiejszego dnia w historii meczów rozegranych między obiema drużynami, a było ich trzy, górą zdecydowanie byli piłkarze z Żagania, którzy wygrali wszystkie potyczki, aplikując częstochowianom łącznie aż jedenaście goli, tracąc tylko jednego.

Dziś karta się odwróciła i to Raków odniósł po pierwsze okazałe zwycięstwo nad podopiecznymi Janusza Kubota, a po drugie po raz pierwszy ograł drużynę z województwa lubuskiego.

W pierwszej odsłonie to gospodarze byli stroną dyktującą warunki gry. Przyjezdni sprawiali wrażenie tła dla dobrze i konsekwentnie grających częstochowian.

Już w 6 minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Rogalski, lecz piłka minęła bramkę gości.

W 17 minucie ponownie strzelał Rogalski i tym razem znów piłka nie poleciała tam gdzie powinna.

W 25 minucie znów dał o sobie znać najaktywniejszy w tej części meczu, Rogalski. Po rzucie wolnym wykonywanym na bramkę Skrzypca bramkarz gości „wypluł” piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł Jankowski i z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

Ten go wyraźnie podziałała na zawodników Rakowa, którzy raz po raz gościli pod bramką przyjezdnych i stwarzali sobie dogodnie sytuacje bramkowe. W 35 minucie było już 2:0 dla czerwono-niebieskich. Po zagraniu ” piętką” Bańskiego do Rogalskiego, ten drugi pięknym i płaskim strzałem pokonał Skrzypca! Trybuny po raz drugi w tym spotkaniu oszalały z radości!

Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie znów Raków dominował na boisku. Najpierw wynik próbował w 52 minucie podwyższyć Lenartowski ale piłka minęła bramkę przyjezdnych.

Dokładnie 120 sekund później, futbolówka znów zatrzepotała w bramce Czarnych. Częstochowianie przeprowadzili akcję jak w książce napisano”. Po bardzo dokładnym dośrodkowaniu z prawej strony Mastalerza do piłki dopadł Gliński i strzelił tuż obok bezradnego Skrzypca.

Goście w tej chwili byli już z bagażem trzech goli, ale za wszelką cenę starali się strzelić choć gola honorowego. Najpierw w 56 minucie na bramkę strzelał Marcin Jankowski a w 65 minucie uderzenie Wolaka poleciało wzdłuż bramki Rakowa.

Gdy wszyscy kibice myśleli już, że spotkanie zakończy się trzy bramkowym zwycięstwem „czerwono-niebieskich”, to gospodarze przeprowadzili po raz kolejny zabójczą akcję. W 78 minucie po podaniu w pole karne z lewej strony boiska Zachary, Tomasz Foszmańczyk z bliska umieścił piłkę w siatce żaganian, po czym utonął w ramionach kolegów z drużyny!

Dwie minuty później, wprowadzony chwilę wcześniej Bukowiec oddał strzał, lecz bramkarz przyjezdnych z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad bramką.

Częstochowski Raków odniósł dzisiaj wysokie i zasłużone zwycięstwo. Byli stroną dyktującą przez całe spotkanie warunki gry. W stu procentach zrealizowali nakreśloną przez trenera Leszka Ojrzyńskiego taktykę na to spotkanie. Następny mecz, częstochowianie rozegrają już w najbliższy piątek, 10 kwietnia. O godzinie 19:00 spotkają się w Bydgoszczy z tamtejszą Zawiszą. Częstochowski Portal Sportowy przeprowadzi z tego spotkania relację live oraz relację live sms.