„Bank Informacji: MKS Polonia Słubice, Cz.1

Drugoligowa karuzela związana ze spotkaniami w tej klasie rozgrywkowej rozkręca się na dobre. Już w środę drużyna Rakowa Częstochowa w ramach 30.Kolejki spotkań, podejmie na Limanowskiego, MKS Polonię Słubice. Oto kilka informacji na temat tego przeciwnika.

Polonia Słubice – polski klub piłkarski z siedzibą w Słubicach. Został założony w 1945 roku. Pełna nazwa to: Miejski Klub Piłkarski „ Polonia „ Słubice.

Barwy klubowe: biało – niebiesko – czerwone.

Przydomek : „ Poloniści”.

Największym sukcesy Polonii Słubice w historii klubu:

Największe sukcesy „ Polonistów” w historii klubu:

1979 r.- awans do klasy okręgowej
1995 r.- awans do IV Ligi i zdobycie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Gorzów Wlkp
1995 r.- awans do 2 rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym
1996 r.- awans do III Ligi
2003 r.- ponowny awans do III Ligi.
2006/2007- zajęcie 4 miejsca w rozgrywkach o Mistrzostwo III Ligi.

Najsłynniejsi byli zawodnicy Polonii Słubice: Łukasz Fabiański– obecnie bramkarz Arsenalu Londyn i Reprezentacji Polski.

Ciekawostka:

W obecnej kadrze Polonii Słubice, występuję zawodnik, Krzysztof Piskuła , ktory w sezonach 1994/1995, 1995/1996, 1996/1997 i 1997/1998 wystąpił w barwach Lecha Poznań przeciwko drużynie Rakowa Częstochowa.

I właśnie w sezonie 1997/1998 w jednym z takich meczów Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa strzelił nam dwa gole. W 11 minucie i w 77 minucie z rzutu karnego. Całe spotkanie wygrał ” Kolejorz” 5:0. Spotkanie odbyło się 13 września 1997 roku w Poznaniu.