AZS pokonuje Delecte!

Drugi mecz, drugie zwycięstwo! Podopieczni Grzegorza Wagnera pokonali w Bydgoszczy 3:2 miejscową Delectę. Najlepszym zawodnikiem potyczki został wybrany Dawid Murek.

Delecta Bydgoszcz – Domex Tytan AZS Częstochowa 2:3 (25:23, 25:27, 31:29, 22:25, 7:15)

Spotkanie drugiej kolejki rozpoczyna się świetnie w wykonaniu częstochowskich zawodników. Od początku świetnie na skrzydle spisuje się Bartosz Janeczek, co daje nam prowadzenie 2:0. Świetnie w naszym zespole prosperuje serwis. Z przyjęciem mocnych zagrywek częstochowskich siatkarzy nie radzą sobie gospodarze tego meczu. Gra bardzo wyrównana po obu stronach siatki. Na pierwszą przerwę techniczną z niewielkim, bo 1- punktowym zapasem punktów udają się biało- zieloni. Po powrocie na parkiet znów zespoły grają punkt za punkt. Coraz lepsza gra ze strony Delekty zmusza szkoleniowca AZS- u o wzięcie czasu dla swoich podopiecznych, którzy przegrywają 11:14. Przynosi to zamierzony efekt, ponieważ kiedy drużyny znów pojawiają się na boisku udanie atakuje Piotr Łuka dając swojemu zespołowi 12 oczko. Druga przerwa obowiązkowa tym razem udana dla gospodarzy, którzy na swoim koncie zgromadzili cztery punkty więcej, niż „akademicy”, 16:12. Po przerwie zza linii trzeciego metra piłkę zbija Dawid Murek. Nie daje to jednak nadziei na odrobienie strat, ponieważ następne zagranie ponownie na korzyść bydgoskich siatkarzy, którzy wykorzystują tym razem swoich środkowych. Kontratak wykorzystuje Janeczek- 17:15 dla Delekty. Po błędzie Pawła Woickiego na siatce o przerwę dla swoich podopiecznych prosi szkoleniowiec Waldemar Wspaniały. Po ataku Dawida Murki następuje kolejny remis, 17:17. Znów myli się Paweł Woicki i ponownie prowadzenie obejmują częstochowianie- 18:17. Zmiany wprowadza trener rywali „akademików”. Znów dobrze serwuje Bartosz Janeczek, po czym Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski skutecznie ustawiają blok na prawym skrzydle. Cały czas AZS utrzymuje jednej punkt przewagi. Po świetnym ataku z kontry Grzegorza Szymańskiego pierwszą piłkę setową mają bydgoszczanie, 24:22. O czas prosi Grzegorz Wagner. Pierwszego setbola bronią biało- zieloni. Kolejna akcja zakończona przez Szymańskiego daje zwycięstwo Bydgoszczy 25:23.

Ponownie dobrze odsłona rozpoczyna się dla częstochowian, którzy prowadzą 2:0. W drugim secie na parkiecie pojawił się Wojciech Gradowski, który już w trzeciej akcji dał o sobie znać przeciwnikom. Ponownie dobrze w ataku spisuje się Grzegorz Szymański. Mimo wszystko jego drużyna w pierwszej części drugiej partii przegrywa kilkoma oczkami. Sędzia spotkania odgwizduje błąd w rozegraniu Bartosza Janeczka, co daje wyrównanie 4:4. Dawid Murek na lewym skrzydle nie pozwala odskoczyć rywalom na więcej punktów. Przed pierwszą przerwą techniczną świetnie spisują się zawodnicy spod Jasnej Góry. Udają się na czas prowadząc 8:5, przede wszystkim dzięki trudnej zagrywce Łukasza Wiśniewskiego. Niestety kolejny serwis Wiśniewskie nie trafia w boisko. W następnej akcji rehabilituje się Drzyzga i Nowakowski rozgrywając akcję z pierwszej linii. Bardzo długą akcję kończy z prawego skrzydła MVP ostatniego spotkania- Bartosz Janeczek. Już cztery oczka przewagi n swoim koncie mają zawodnicy Grzegorza Wagnera. Czad dla Delekty. Po ponownym pojawieniu się ba boisku nadal wyśmienicie spisują się zawodnicy przyjezdni konsekwentnie powiększając swoją przewagę. Piotr Nowakowski ponownie wykonuje poprawny atak na środku siatki, dzięki czemu jego zespół prowadzi już 13:8. Wojciech Gradowski dokłada swoją dobrą grę i przebija się przez bydgoski blok, 15:11. Niestety w kolejnej akcji ten sam zawodnik myli się w polu zagrywki. Druga przerwa techniczna przy wyniku 16:12 dla zawodników z Częstochowy po ataku ze skrzydła Dawida Murka. Ich przewaga rośnie po powrocie na parkiet- 17:12. Stanisław Pieczonka posyła asa serwisowego- cztery punkty straty posiadają zawodnicy Delekty. Kiedy na kolejnym bloku złapany zostaje jeden z zawodników AZS- u (Dawid Murek) przerwę dla swojego zespołu bierze trener Wagner. Przynosi to zamierzone efekty- Dawid Murek serwuje asa serwisowego i teraz o czas prosi szkoleniowiec Bydgoszczy, 20:16. Po powrocie przewagę do trzech oczek zmniejszają bydgoszczanie. Kontratak Piotra Nowakowskiego nie trafia w boisko. Błąd popełnia także Wrona, który wchodzi z ławki za Gradowskiego. Po chwili na tablicy wyników widnieje remis, 21:21. Biało- zieloni tracą 5- punktową przewagę! Czas dla swoich podopiecznych bierze szkoleniowiec Wagner. Gubią się częstochowianie, którzy nie radzą sobie na kontrze. Ze środka atakuje Łukasz Wiśniewski i kolejny raz dochodzi do wyrównania, 22:22. Blok daje nam oczko przewagi. Pierwszą piłkę setową na 24:23 mają „akademicy”. Bronią się bydgoszczanie. Autową zagrywkę posyła Łukasz Wiśniewski- 25:25. Dzięki atakowi Dawida Murka kolejna okazja na rozstrzygnięcie partii dla Częstochowy. Kończą ją wynikiem 27:25 skutecznym blokiem.

Prowadzenie 2:0- takim rezultatem rozpoczynają trzecią odsłonę podopieczni Waldemara Wspaniałego. Bydgoszczanie prowadzą już 5:1 po długiej akcji, którą rozstrzygają na swoją korzyść. Na środku siatki straszy częstochowian Wojciech Jurkiewicz, 6:2. Atak ze środka Piotr Nowakowskiego daje piąte oczko AZS- owi, 7:5. Na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 8:5 udają się zawodnicy z Bydgoszczy. Jedno oczko na korzyść Częstochowy po powrocie na parkiet. Jednak szybko udanym atakiem odpowiada Grzegorz Szymański. Zagrywkę psuje rozgrywający gospodarzy Paweł Woicki, 9:7. Asa serwisowego posyła zawodnik AZS- u Częstochowa- Piotr Nowakowski. Kolejna zagrywka równie skuteczna, jednak w ataku radzą sobie siatkarze bydgoscy. Cały czas trzy oczka więcej na swoim koncie posiadają bydgoszczanie. Nie odpuszczają jednak zawodnicy AZS- u. Mimo wszystko niezawodny dzisiaj na skrzydle jest Grzegorz Szymański, 13:9 dla Delekty. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Michał Cerven. Grzegorz Wagner prosi o przerwę dla swoich podopiecznych. Kilka akcji po czasie w wykonaniu częstochowian wygląda wyśmienicie. Kiedy tylko dwa oczka AZS traci do zawodników z Bydgoszczy o czas dla nich prosi Waldemar Wspaniały. W kontrataku nie radzą sobie tym razem gospodarze meczu. Potrójny blok Częstochowy daje im 13 punkt. Zmiany dokonywane są w zespole bydgoskim. Do wyrównania doprowadzają częstochowianie, którzy po raz kolejny ustawiają szczelny blok. Po ataku Grzegorza Szymańskiego na drugą przerwę techniczną z lepszym wynikiem schodzą gospodarze, 16:15. Dwa oczka przewagi Bydgoszczy po wznowieniu gry. Atakuje Jurkiewicz, 18:15. Kolejny czas wykorzystuje Grzegorz Wagner. Podwójna zmiana ma miejsce w naszym zespole. Na boisku pojawia się atakujący Paweł Mikołajczak, a po kolejnej akcji na parkiecie widzimy rozgrywającego Marka Kardosa. Pierwsza akcja udana w wykonaniu Mikołajczaka. Kolejna zmiany tym razem w przyjęciu- Łuka za Gradowskiego. Błędy Delekty pozwalają na odrobienie strat przez AZS. Kapitalnie zbija piłkę lewą ręką Mikołajczak, 21:20 dla bydgoskiego zespołu. Punktową zagrywkę posyła Piotr Nowakowski i częstochowianie zrównują się liczbą zdobytych punktów z bydgoszczanami. Kolejny remis 22:22. Powrotne zmiany w zespole biało- zielonych. Minimalnie nieudany blok ustawiają przyjezdni. Pierwszą piłkę setową mają siatkarze Delekty, jednak zła zagrywka Cervena przedłuża szanse naszego zespołu. Świetnie zagrywa Piotr Łuka, z jego serwisem nie radzą sobie rywale. Kolejny setbol dla Bydgoszczy, 25:24. Ponownie bronią się zawodnicy AZS- u- atakuje Janeczek. Fenomenalna zagrywka Wiśniewskie, atak z przechodzącej Murka daje piłkę setową „akademikom”. Nie wykorzystują oni swojej okazji. Dawid Murek pokazuje się ze świetnej strony na siatce. Punkt za punkt toczy się walka w ostatniej części tego seta. Ostatecznie zwyciężają bydgoszczanie 31:29!

Set czwarty rozpoczyna się do remisu. Jak pierwsi na prowadzenie wychodzą częstochowianie, 4:2. Mimo srogiej porażki w partii poprzedniej bardzo dobrze czwartego seta otwierają podopieczni Grzegorza Wagnera. Kiedy wyprzedzają rywali już 6:2 o czas dla swojego zespołu prosi trener Wspaniały. Wprowadza również zmianę w swoim zespole. Po powrocie na boisku serwis w siatkę posyła Wiśniewski. Coraz lepiej gra się Bydgoszczy, która za wszelką cenę stara się dogonić Częstochowę. Popełniają jednak błąd i to biało- zieloni udają się na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6. Niestety, kiedy drużyny znów pojawiają się na parkiecie dwie akcje na korzyść Delekty, która doprowadza do remisu, 8:8. Potrójny blok AZS- u ponownie daje dwa oczka zapasu dla podopiecznych Grzegorza Wagnera. W dalszej części partii nadal trzy punkty przewagi utrzymują biało- zieloni. Piotr Łuka nie borni piłki, 13:11 dla jego zespołu. Słabo w polu zagrywki wygląda gra bydgoszczan. W tej partii jest to już ich czwarty zepsuty serwis- Cerven. Do wyrównania dochodzi po błędzie Nowakowskiego na siatce, po 14. Na drugiej przerwie technicznej niespodziewanie prowadzą podopieczni trenera Wspaniałego, 16:14. Po powrocie na boisko bydgoszczanie utrzymują swoje prowadzenie. Asa posyła Stanisław Pieczonka, 18:15. Czas dla Grzegorza Wagnera i jego graczy. Po bloku zbija piłkę Szymański. Kolejny czas dla AZS- u, 19:16. Przez siatkę przedziera się Piotr Nowakowski, tym samym przedłużając szansę na zwycięstwo w tym secie swojej drużyny. Wyrównują „akademicy”- na tablicy wyników widnieje rezultat 19:19. Kolejne wyrównanie, 20:20. Błąd Kokocińskiego, który nieco wcześniej pojawił się na parkiecie daje prowadzenie Częstochowie 23:21. Pierwszy setbol dla zawodników Grzegorza Wagnera. Ostatecznie siatkarze spod Jasnej Góry wygrywają 25:23.

2:1 prowadzą częstochowianie na początku piątej odsłony spotkania. Zmiany wprowadza Waldemar Wspaniały, kiedy jego podopieczni przegrywają już 1:4. W bloku świetnie spisują się zawodnicy z Częstochowy, szczególnie skutecznie wygląda to w wykonaniu Łukasza Wiśniewskiego. P przerwę prosi trener Wspaniały, ponieważ blokiem bydgoskich siatkarzy wypunktowali częstochowscy gracze. Zmiana boisk następuje przy wyniku 8:2 dla AZS- u Częstochowa po ataku ze skrzydła Dawida Murka. Po wznowieniu gry ze środka skuteczną akcję przeprowadzają bydgoszczanie. Z przechodzącej wykorzystuje piłkę Piotr Nowakowski, 11:5. Świetnie blokują biało- zieloni, dzięki czemu kolejne punkty zapisują na swoje konto, 14:6- pierwsza piłka meczowa dla AZS- u! Bronią się jednak bydgoszczanie. Drugą piłkę meczową wykorzystują podopieczni Grzegorza Wagnera i ostatecznie set kończy się wynikiem 15:7.