Kolejna porażka częstochowian.

Drugiej już porażki w zimowym okresie przygotowawczym doznali piłkarze KS Victorii Częstochowa. Drużyną, której udało się pokonać częstochowian okazała się KS Warta Działoszyn.

Lider grupy sieradzkiej ligi okręgowej postawił podopiecznym Artura Minkiny poprzeczkę bardzo wysoko a piłkarze Victorii nie zdołali w dzisiejszym meczu uzyskać korzystnego wyniku. Samo spotkanie było rozgrywane w bardzo ciężkich warunkach, na sztucznym boisku stadionu Rakowa zalegała warstwa śniegu oraz lodu, która uniemożliwiała rozgrywanie bardzo dobrych akcji.

W zespole gości wystąpili zawodnicy w przeszłości związani z częstochowską piłką nożną: Mazurkiewicz, Brzeziński, Janusz, Lisowski, Szota, Robert Kowalczyk oraz Krawczyk.

Kolejne spotkanie towarzyskie drużyna KS Victorii Częstochowa rozegra w sobotę, 23 stycznia o godzinie 14:30. na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu Rakowa. Przeciwnikiem będzie MKS Wierna Małogoszcz.

20.01.2010, g.19:00, Częstochowa

KS Victoria Częstochowa – KS Warta Działoszyn 2:4, (0:1)
0:1 D.Jasiński 1′
1:1 Piwiński 59′(k)
1:2 R.Kowalczyk 63′
1:3 Kołaczyk 65′
1:4 T.Jasiński 75′
2:4 G.Sieradzki 80′

Sędziował: Sebastian Rozpondek (Częstochowa).

KS Victoria Częstochowa (1.połowa): Łukiewicz – Ł.Stefański, Żebrowski, Załucki, Tekieli, M.Minkina, Świerczyński, Piwiński, Kotas, Ścisłowski, Sobala.

KS Victoria Częstochowa (2.połowa): Strożek – Zgrzebny, G.Sieradzki, Załucki (60 Bolechowski), Piwiński (60′ P.Lenartowski), Żebrowski, Tomczyk, A.Kowalczyk, Kulas,Zamorowski, zawodnik testowany 1.
Trener: Artur Minkina.

KS Warta Działoszyn (1.połowa): Krzywda – Mazurkiewicz, Kurpiewski, Jurczyński, Brzeziński, Janusz, Pęczak, Lisowski, Walewicz, Misiek, D.Jasiński.

KS Warta Działoszyn (2.połowa): Szota – Maj, Kipigroch, Kurbet (60′ R.Kowalczyk), Pilarz, Wiśniewski, Majchrowski, Kołaczyk, Nowacki, T.Jasiński, Krawczyk.
Trener: Grzegorz Bodnar.