AJD lepsze od Mustafa

W meczu XVI kolejki częstochowskiej Okręgowej Ligi Koszykówki AZS AJD wygrał we własnej hali z UKS „Mustaf” 63-57.

Choć do przerwy prowadzili goście 32-26, to jednak akademicy potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zespół „Śliniaków” wystąpił osłabiony brakiem „Skały”, którego zmogła choroba, a także kontuzjowanego Janka Poradomskiego i Wojtka Koniecznego. Wydawało się jednak, że młodzież pod wodzą Roberta Pęczaka zapewni ekipie Cezarego Gajdy kolejną wygraną. Tak się jednak nie stało, gdyż gospodarze zagrali z dużą skutecznością rzutową i posiadali przewagę na obu tablicach. Tymczasem grający z konieczności pod „Ryńca” gracze Mustafa prowadzili jeszcze po III kwarcie 46-43. Osamotniony Rynkiewicz nie dał jednak do końca rady, a to za sprawą świetnie grających pod tablicami Maćkiem Żyłą i Mariuszem Kwaskiem. Nie mógł liczyć na pomoc Michała Dąbrowskiego, gdyż ten przybył na mecz po chorobie prosto z łóżka. Końcówka meczu była bardzo zacięta i emocjonująca, jednak więcej sił i opanowania wykazali studenci AJD, zasłużenie wygrywając spotkanie 63-57.

AZS AJD Częstochowa – UKS „Mustaf” Częstochowa 63-57 (15-11, 11-21, 17-14, 20-11)

AJD: Żyła-18, Kwasek-16, Król-8, Łaszewski-8(1×3), Gołda-7, Frej-4, Stemler-2, Trzęsiok-0.
Mustaf: Rynkiewicz-21(1), Pęczak-10(3), Sośniak-6, Owusu-5, Kowalski R.-5, Kowalik-5(1), Dąbrowski-3, Kowalski N.-2, Kulpa-0.