Podsumowanie 18. kolejki PlusLigi

W piątek i sobotę została rozegrana ostatnia kolejka rundy zasadniczej siatkarskiej PlusLigi. Do końca tej fazy rozgrywek toczyła się zażarta rywalizacja o zajęcie drugiego miejsca oraz równie ciekawa walka o zajęcie ósmej lokaty.

Bezpośrednio za plecami pierwszej Skry Bełchatów rywalizowały drużyny z Kędzierzyna-Koźla, Jastrzębia oraz Rzeszowa. Już w piątek Zaksa pewnie w trzech setach pokonała grający o nic AZS UWM Olsztyn. Tym samym podopieczni Krzysztofa Stelmacha utrzymali świetne, drugie miejsce.

Trudniejszego rywala miał Jastrzębski Węgiel. Przed sobotnim spotkaniem w Bydgoszczy siatkarze Roberto Santilliego już wiedzieli, że walczą jedynie o utrzymanie trzeciego miejsca. Natomiast Delecta miała szansę wyprzedzić AZS Częstochowa. Mecz bez większych problemów wygrali goście 3:0.

Resovia Rzeszów z pewnością chciała opuścić czwarte miejsce, które w przypadku półfinału gwarantuje potyczkę z obrońcą tytułu Mistrza Polski. Jednak wyniki z Kędzierzyna i Bydgoszczy były jednoznaczne. Rzeszowianie, mimo pewnego zwycięstwa 3:0 z walczącym o utrzymanie Neckermannem, zachowali swoją pozycję.

W Bełchatowie Skra nie pozostawiła żadnych złudzeń Jadarowi. Siatkarze z Radomia mieli szanse na zajęcie ostatniego miejsca premiującego grą w play-offach. Porażka w trzech setach z liderem oznacza spadek Jadaru na dziewiątą lokatę.

Pamapol Siatkarz Wieluń podejmował u siebie Domex Tytan Częstochowa. AZS walczył o przerwanie fatalnej serii porażek, natomiast gospodarze mogli awansować na ósmą lokatę. Wielunianie nie zaprzepaścili swej szansy i gładko pokonali AZS 3:0. Rezultat tego meczu może nas niepokoić. Częstochowianie praktycznie w żadnym secie nie nawiązali walki z zespołem Damiana Dacewicza (drugiego seta gospodarze wygrali do 12!). Zwycięstwem tym Pamapol zapewnił sobie miejsce w play-offach.

W pierwszej rundzie play-off nasi siatkarze, podobnie jak w poprzednim sezonie, zmierzą się z Asseco Rzeszów. Przed rokiem Resovia wygrała rywalizację w trzech meczach. Mając w pamięci dobrą pierwszą część sezonu, liczymy że AZS podejmie walkę z faworyzowanym rywalem.