Uniwersytet wywiózł zwycięstwo

Dromet Częstochowa przegrał z Uniwersytetem Warszawskim 69:77. Do przerwy Dromet prowadził 41:34, ale koszmarna III kwarta dała zwycięstwo warszawiankom.

Ta porażka znacznie komplikuje Drometowi walkę o utrzymanie. Dodatkowo niekorzystne dla częstochowianek jest zwycięstwo Uniwersytetu Gdańskiego nad UMCS Lublin. Do końca rozgrywek pozostały już tylko 2 mecze. Najpierw o zwycięstwo trzeba będzie walczyć w Gdańsku, a już wiadomo, że kluczowy będzie kończący sezon pojedynek, w którym Dromet podejmować będzie zespół z Gdańska.

W meczu z Uniwersytetem Warszawskim Arkadiusz Urbańczyk nie mógł skorzystać z Emilii Łaskowskiej, która ma skręconą kostkę. Cały mecz na ławce spędziła także Agata Jagiełka, która wraca do pełni zdrowia po kontuzji i wciąż czeka na debiut w barwach Drometu.