Kłobuck bliżej półfinału

W pierwszym meczu I rundy play-off Okręgowej Ligi Koszykówki UKS „Mustaf” przegrał we własnej sali z OSiR-em Kłobuck 57-65.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego rezultatu, ponieważ po 3 „trójkach” wracającego do gry „Skały” i jednej „Kowala” gospodarze łatwo i pewnie wygrali pierwszą kwartę 18-6. Druga kwarta to strzelecki popis Marcina Sawickiego, który na kolejne dwie „trójki” Skalika odpowiedział aż pięcioma celnymi rzutami zza linii 6.25 m! Częstochowianie utrzymali jednak prowadzenie w meczu schodząc na przerwę przy wyniku 34-28. Wydawało się, że „Śliniaki” powiększą przewagę w III kwarcie, gdyż na salę dotarli spóźnieni Robert Pęczak i Paddy Owusu. To jednak goście już w pierwszej minucie po „trójkach” Sawickiego i Puchały wyszli na prowadzenie 34-36. Jeszcze w 6 minucie tej kwarty na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 38-38. Fatalna skuteczność rzutowa i przegrywane pojedynki pod tablicami sprawiły, że to goście wygrywali przed ostatnią kwartą 41-46. Nie pomogły Mustafowi 4 „trójki” w ostatniej kwarcie, gdyż zabrakło rzutów z gry oraz wykorzystania wysokich graczy podkoszowych. Jedynym jasnym punktem w ekipie Cezarego Gajdy był tradycyjnie już „Skała”, który zdobył połowę punktów drużyny. Szkoda tylko, że nie miał wsparcia w kolegach z drużyny. OSiR Kłobuck zwyciężył zasłużenie, bo obok skutecznego Sawickiego punktowali jeszcze Nowak, Puchała i Kuźnik. W ostatniej kwarcie zwiększyli swoją przewagę do 10-ciu punktów i mimo usilnych starań gospodarzy dowieźli ją do końca. To oznacza, że w następnym meczu w Kłobucku czekają nas spore emocje, gdyż „Mustaf” nie złożył jeszcze broni, a zwycięstwa w hali OSiR-u nie są mu obce.

UKS „Mustaf” Częstochowa – OSiR Kłobuck 57-65 (18-6,16-22,7-18,16-19)
stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 0-1.

Mustaf: Skalik 28(7×3), Pęczak 8(2), Rynkiewicz 5(1), Sośniak 4, Kowalski R. 3(1), Konieczny W. 3, Kulpa 3, Dąbrowski 2, Owusu 1, Konieczny P. 0, Żelazko 0.

OSiR: Sawicki 24(6), Nowak 15, Puchała 11(3), Kuźnik 10, Wożniak 3(1), Saran 2, Kowalczyk 0, Sagan 0.