W pierwszym meczu górą Bydgoszczanie

W bydgoskiej hali Łuczniczka został rozegrany pierwszy mecz o piąte miejsce siatkarskiej PlusLigi pomiędzy tamtejszą Delectą a częstochowskim AZS-em. Choć dla obu zespołów piąta lokata nie jest szczytem marzeń, to jednak gwarantuje w przyszłym sezonie grę w europejskich pucharach.

W pierwszym secie od początku swój styl gry narzucili gospodarze i na przerwach technicznych prowadzili z siatkarzami Domexu odpowiednio 8:5 oraz 16:11. Cały set podopieczni Waldemara Wspaniałego wygrali do 20. Drugą odsłonę spotkania z kolei lepiej rozpoczęli akademicy z Częstochowy. Prowadząc nawet pięcioma punktami nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tej partii, wyrównując tym samym stan meczu. Jednak w trzecim i czwartym secie ponownie lepsi okazali się gospodarze, dwukrotnie wygrywając do 19. MVP spotkania został wybrany Michal Cerven.

W walce do dwóch zwycięstw Delecta Bydgoszcz prowadzi 1:0. Rywalizacja przenosi się teraz do Częstochowy, gdzie już w czwartek 29 kwietnia zostanie rozegrany drugi (miejmy nadzieję przedostatni) mecz o piątą lokatę.

Delecta Bydgoszcz – Domex Tytan AZS Częstochowa 3:1 (25:20, 22:25, 25:19, 25:19)