Częstochowianie pobiegli z całą Polską

W Niedziele mieszkańcy Częstochowy mieli możliwość po raz kolejny wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Klubem Ludzi Aktywnych „Zabiegani”.

O godzinie 10.00 Sławomir Gajda, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy dał sygnał do startu.

Na 3-kilometrowej trasie, która tradycyjnie prowadziła przez Promenadę Czesława Niemena pojawiło się około 80 uczestników, chcących aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

Wyznaczony dystans najszybciej pokonał Adam Kacper, który po 10 minutach zameldował się na mecie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Mariola Konowalska.

Po zakończeniu biegu każdy zawodnik, który ukończył bieg został uhonorowany symbolicznym medalem, natomiast najlepsi biegacze otrzymali pamiątkowe puchary. Wszyscy zawodnicy wzięli także udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.