Częstochowianie przedłużyli serię meczów bez porażki!

Remisem zakończyło się spotkanie 30.Kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi. W Grudziądzu padł remis 1:1.

Samo spotkanie było niezwykle ciężkie dla podopiecznych Jerzego Brzęczka. To właśnie grudziądzanie przez większość czasu gry dyktowali warunki.

W premierowej odsłonie gospodarze byli stroną dominującą i mieli kilkanaście doskonałych okazji do strzelenia goli. Te próby nie udały im się tylko dlatego, że goście mieli znakomicie dysponowanego bramkarza. Maciej Szramowiat dokonywał bowiem cudów m.in. w sytuacji sam na sam z napastnikiem rodem z Burkina Faso, Dahem i najlepszym napastnikiem gospodarzy, Sulejem.

Podopieczni Marcina Kaczmarka dopięli swego dopiero w 70 minucie, kiedy to bramkę Rakowa „odczarował”, Marcin Rogóż.

Po straconym golu częstochowianie po raz kolejny pokazali charakter i to, że mecz nie trwa 70 minut tylko znacznie dłużej.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się porażką przyjezdnych, to właśnie Oni zadali cios na wagę jednego punktu.

Na 120 sekund przed zakończeniem potyczki, pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym z ostrego kąta, Mateusz Zachara pokonał Struskiego.

15.05.2010, g.17:00, Grudziądz

GKS Olimpia Grudziądz – Raków Częstochowa 1:1, (0:0)