Mad Max w finale!

Pierwszym finalistą Okręgowej Ligi Koszykówki został zespół Mad Max-a Czarny Las. W rewanżowym pojedynku, rozegranym w hali „Polonia” z UKS „Mustaf” pewnie wygrał 96-76 i czeka na rywala w wielkim finale. Warto podkreślić, że było to już 20-te kolejne zwycięstwo niepokonanych w tym sezonie podopiecznych Mikołaja Ładniaka!

Chrapkę na przerwanie tej passy miała ekipa „Śliniaków”, ale na dobrych chęciach się skończyło. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w I kwarcie oddali 6 celnych rzutów zza linii 6.25 m. Gdy w 8 minucie na tablicy pojawił się wynik 26-20 wydawało się, że Mustaf nawiąże wyrównaną walkę do końca meczu. Tak się jednak nie stało, gdyż w II kwarcie dobrą zmianę dał Robert Piech, który sam zdobył 10 punktów. Po przerwie gospodarze dalej razili nieskutecznością, a wspomniany Piech, wspólnie z „Siwym” i Michałem Nalewajką powiększali przewagę Mad Max-a.

W szeregach Mustafa dawało się zauważyć brak kontuzjowanego Wojtka Koniecznego, co skutkowało dla gości przewagą pod tablicami, którą bezlitośnie wykorzystywali Adler z Tomzikiem. W drużynie Mustafa tradycyjnie nie zawiódł „Skała”, a z dobrej strony pokazał się również Michał Dąbrowski. W III kwarcie na boisku pojawił się syn Rafała Kowalskiego, Nikodem i może zaliczyć to spotkanie do udanych. Gospodarzom na osłodę pozostało wygranie ostatniej kwarty 21-20, ale losy meczu były już dużo wcześniej przesądzone. Mad Max jeszcze raz pokazał, że stanowi zgrany i silny zespół i z pewnością będzie chciał zakończyć rozgrywki bez porażki. A Mustafowi pozostała walka w „małym” finale i zmiany personalne, gdyż niektórym zawodnikom wygasają się kontrakty lub też kończą karierę. Zanosi się również na zmianę trenera, ponieważ Zarząd klubu uznał, że wyniki zespołu są niezadowalające.

UKS „Mustaf” Częstochowa – Mad Max Czarny Las 76-96 (30-28,11-24,14-24,21-20) Mustaf: Skalik-24(2×3), Dąbrowski-19(2), Pęczak-12(3), Kowalski N.-9(1), Owusu-6, Kulpa-4(1), Kowalski R.-2, Żelazko-0, Rynkiewicz-0, Kowalik-0.
Mad Max: Morawski-23(2), Nalewajka-22, Piech-16, Adler-10, Tomzik-9, Tomżyński-6, Olejnik-5(1), Serwiak-3, Flasiński-2, Ładniak-0, Skowron-0.