Politechnika – Kamienica 1:0

Na otwarcie półfinałów ligi okręgowej AZS Politechnika II Częstochowa pokonała 75:59 UKS „Dwójkę” Kamienica Polska.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy po celnym rzucie za trójkę w wykonaniu Kuby Kamyka wyszli na prowadzenie 7:0. przewagę tą utrzymali do końca pierwszej kwarty wygrywając ją 17:10.

Drugą kwartę Politechnika rozpoczęła tak samo jak pierwszą, rzucając 7 punktów z rzędu osiągnęli przewagę 14 punktów w 12 minucie meczu (24:10). Ostatecznie w tej odsłonie UKS lekko zniwelował przewagę Politechniki, która zakończyła się wynikiem 24:20, co dało do przerwy wynik 41:30.

Po przerwie goście zaczęli odrabiać straty i w 23 minucie meczu zbliżyli się na 4 „oczka” 42:38. Ale to było wszytsko na co było stać zawodników UKS. Od tego momentu gospodarze stosując niezwykle agresywną obronę systematycznie powiększali swoją przewagę, która po trzeciej kwarcie wynosiła 12 punktów. Czwarta kwarta raczej bez historii zakończona celną trójka w osotaniej sekundzie przez Bartosza Gaworskiego. Ostatecznie Politechnika pod wodzą Michała Nowaka wygrała pierwszy, pólfinałowy mecz z UKS 75:59. Rewanż w Kamienicy 18 maja godz. 19.30.

AZS Politechnika II Częstochowa – UKS „Dwójka” Kamienica Polska 75:59
(17:10, 24:20, 16:15, 18:14)