Politechnika – Mustaf 0-1

W pierwszym meczu o 3 miejsce w Okręgowej Lidze koszykówki AZS Politechnika II uległa UKS-owi „Mustaf”63-69. Przed spotkaniem wydawało się, że faworytem mogą być tylko i wyłącznie gospodarze.

Przemawiało za tym II miejsce AZS-u po rundzie zasadniczej oraz oba wygrane pojedynki akademików ze „Śliniakami”. Poza tym w zespole Cezarego Gajdy zabrakło najlepszego strzelca ligi, Michała Skalika oraz Wojtka Koniecznego.

Nie zrażeni tym goście podjęli walkę i po udanych akcjach Rynkiewicza i Dąbrowskiego wygrali I kwartę 13-23. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 29-37, gdyż II kwarta miała wyrównany przebieg. W III kwarcie słaba skuteczność ekipy Michała Nowaka oraz trzy celne „trójki” Łukasza Kowalika sprawiły, że Mustaf przed ostatnią kwartą prowadził już 37-56. Co prawda studenci z zapałem rzucili się do odrabiania strat, doprowadzając w 4 minucie do wyniku 48-56, to jednak po udanych akcjach „Ryńca” to goście mogli się cieszyć z niespodziewanego, aczkolwiek zasłużonego zwycięstwa. Trzeba podkreślić duży wkład w ten sukces młodych graczy Mustafa:Sośniaka, Rynkiewicza i Dąbrowskiego. Zespół udowodnił swoją postawą, że pozbawiony swojej gwiazdy, „Skały”, potrafi sobie poradzić z silnym rywalem. Rewanżowy mecz odbędzie się 2 czerwca o godzinie 19.30 w hali „Polonia”.

AZS Politechnika II Częstochowa – UKS „Mustaf” Częstochowa 63-69 (13-23, 16-14, 8-19, 26-13)
stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 0-1.

AZS:Gaworski-12(4×3), Ociepa-12, Sztajner-9, Szczepański-8, Orlikowski-6, Kamyk-6, Banasiak-6, Suwalski-3, Szymala-1, Palarz-0.
Mustaf:Rynkiewicz-15(1), Sośniak-14(1), Dąbrowski-12, Kowalik-10(3), Owusu-10, Pęczak-8, Kowalski R.-0, Żelazko-0.