Zacieta walka o puchar

Dnia 12 maja odbył się mecz 1/8 Pucharu Polski między Golem Częstochowa a Mitechem Żywiec. Spotkanie odbyło nie w Żywcu podczas złych warunków pogodowych. Mecz był bardzo wyrównany, w pierwszej połowie po strzale Kamili Kmiecik Gol Częstochowa zyskał prowadzenie.

W drugiej połowie Mitech Żywiec wyrównał wynik a następnie objął prowadzenie. Zawodniczki Gola praktycznie całą druga połowę grały w osłabieniu ponieważ Kamila Kmiecik otrzymała czerwoną kartkę i musiała opuścić boisko. Mimo osłabienia zawodniczką Gola udało się wyrównać wynik. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, kto przejdzie dalej rozstrzygnęły karne w których nie powiodło się zawodniczkom Gola, które przegrały 3:2. Częstochowianki przegrały ale mecz był naprawdę wyrównany a dziewczyny walczyły do końca.

Skład ISD-AJD Gol Częstochowa: Kmiecik, Klabis, Wolak, Jędrak, Oracz, Jeziorska, Pioruńska K, Di Giusto, Nowakowska, Wróbel, Maziarz