AMP w lekkiej atletyce.

W dniach 28-30 maja odbyły się w Warszawie Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W zawodach wzięli udział reprezentanci 68 uczelni wyższych z całej Polski. Częstochowę reprezentowali studenci Akademii im. Jana Długosza, którzy rywalizowali w typie uczelni społeczno-przyrodniczych.

W tym pionie uczelnianym w klasyfikacji drużynowej mężczyźni zajęli 5 miejsce. Najlepsza była Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy. Dziewczyny natomiast uplasowały się na 7 miejscu. Tutaj najlepszymi lekkoatletkami mogły się pochwalić studentki SGGW z Warszawy.

Indywidualnie najlepiej, z podopiecznych mgr Grażyny Papaj, zaprezentował się Grzegorz Łuszczyński. Zdobył on srebrny medal w biegu na 800 metrów ustanawiając rekord życiowy 1.53.48 i brązowy na 400 metrów. W tym drugim biegu również ustanowił „życiówkę” z czasem 50.96. Blisko medalu była sztafeta 4x400m w składzie: Dawid Szewczyk, Daniel Woch, Karol Grabowski, Grzegorz Łuszczyński, która zajęła 4 miejsce. 5 miejsca zdobyli Konrad Kiziński w rzucie oszczepem i Daniel Woch w biegu na 1500 metrów.

Wśród dziewcząt najlepsze lokaty uzyskała wielokrotna reprezentantka uczelni Katarzyna Rydz. Córka naszej słynnej reprezentantki Polski, Małgorzaty Rydz, zajęła 8 miejsce w biegu na 400 metrów i 9 na 800 metrów.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała reprezentantka Polski w rzucie dyskiem, Żaneta Glanc. W swojej najlepszej próbie uzyskała wynik 60.98m.