Gol rozgromił Tomaszów

W czwartek o godzinie 10 na stadionie RKS Raków Częstochowa odbył się mecz 1 Ligi Kobiet miedzy ISD AJD Częstochowa a MUKS Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0 dla ISD AJD Częstochowa.

Na początku spotkanie było bardzo wyrównane, obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe jednak były one mało skuteczne. Dopiero pod koniec pierwszej połowy bramkę dla Częstochowy zdobyła Justyna Maziarz. W drugiej połowie podopieczne Włodzimierza Sejfryda wykazały się ogromną skutecznością i zgraniem. Przeciwniczki ciągle atakowały i starały się odrobić straty. Grały bardzo agresywnie co zaowocowała rzutem karnym, który wykonała i wykorzystała Justyna Maziarz. Drużyna GOLa była cały czas wiernie wspierana przez kibicującą Kamilę Kmiecik, która została zawieszona z powodu żółtych kartek.

Mimo iż dzisiejsze spotkanie nie zagwarantowało Częstochowianką awansu do Ekstra Ligi to pokazały one, że potrafią walczyć do końca, a ich gra jest na naprawdę wysokim poziomie.

Skład ISD AJD Częstochowa: Klabis Karolina, Jedrak Aleksandra, Rokosa Paulina, Wolak Agnieszka, Jeziorska Martyna, Wrobel Patrycja, Sukiennik Sandra, Oracz Marta, Maziarz Justyna, Uchnast Renata, Pioruńska Katarzyna.

Bramki dla ISD AJD: Maziarz 5x Uchnast 1x, Jędrak 1x.