Pierwsze spotkanie Lotu na nowym stadionie!

W niedzielne przedpołudnie w spotkaniu rozegranym w formule 2X30 minut,po raz pierwszy na nowym stadionie spotkali się obecni zawodnicy Lotu z byłymi zawodnikami,występującymi w latach 2006-2009.

Większość zawodników rozgrywała wczoraj mecze,ale zjawili się aby spotkać się i po wspominać dawne czasy.Obecni byli też :Marcin Kobus – niestety uraz barku i nie mógł wystąpić tak samo Adam Szczerbak,który czeka na rezonans magnetyczny i zabieg artroskopii.

Pomimo potwierdzenia obecności nie pokazali się : M.Żurawiecki (kontuzja w meczu Włodara z Łabędami), D.Kos, S.Dziubek (opieka nad małym dziecku),D.Baliński, D.Kościelniak, P.Tame.Nie mogli przyjechać:M.Sirek (mecz w lidze szóstek), M.Czapelski (sprawy rodzinne), P.Gradka (praca), B.Dynus (praca), J.Kostarczyk (szkolenie), D.Kościelny (jako trener młodzieży – mecz), Ł.Wlazło (wyjazd do Katowic), J.Kamiński (mecz), T.Klyta (mecz),T.Musialik (sprawy rodzinne), P.Hajnrych (zajęcia na uczelni).

Mecz rozpoczął się od ataków byłych zawodników Lotu.W 4′ dośrodkowanie z lewej strony boiska Kamińskiego zamienia na bramkę Łukasz Komendarczyk (wpisując się jako pierwszy strzelec bramki przez zawodnika Lotu na nowym stadionie).W 7′ nie wykorzystał okazji sam na sam Wosiewicz,a po kolejnej akcji w podobnej sytuacji nie zawiódł Tomczyk i było 0-2.Riposta obecnych zawodników natychmiastowa,sam na sam wychodzi Krzyczmanik i pokonuje bramkarza.Potem nastąpiłł fragment gry w środku.W 18′ Krzyczmanik wychodząc z boku sam dogrywa do Skoczylasa ale przed bramką ratuje Dembowski.Po minucie rajd Wosiewicza,piłka trafia do Skoczylasa a ten nie marnuje sytuacji i jest 2-2.W końcówce pierwszej połowy jeszcze Wilk będąc sam na sam przegrywa pojedynek z Chalemskim (przygotowywał się okres przygotowawczy w Locie),a wycofana piłkę Kamiński z 14m przenosi nad bramką.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Maciejewski idealnie obsłużył Kowalskiego a wyprowadza Lot na prowadzenie 3-2.W 37′ Wilk strzela obok z 10m,a w następnej akcji po dośrodkowaniu Kamińskiego najlepszy strzelec ligi okręgowej głową nie trafia w bramkę.W 41′ Krzyczmanik wypuszcza w uliczkę Kowalskiego a ten strzela swoją drugą bramkę i jest 4-2.Po chwili,Kamiński dogrywa do Tomczyka a ten z ostrego kata strzela gola.W 43′ Jarzyn po wrzutce Tomczyka przenosi nad bramką z 12m,a po kontrze Kulej po podaniu Maciejewskiego przegrywa pojedynek sam na sam z Adamczykiem.W 36′ faul Kicińskiego na Tomczyku,a rzut karny pewnie wykonuje Adamczyk i jest remis.Kolejna akcja ,po podaniu Komendarczyka Jarzyn ponownie nie trafia w bramkę z 12m.Jeszcze dwie szanse obecnych zawodników;ale ani Krzyczmanik głową po podaniu Kowalskiego nie pokonał Adamczyka,tak jak Ciuk po dograniu Krzyczmanika w końcówce meczu nie trafił w światło bramki.

O zwycięstwie decydowały rzuty karne,te lepiej wykonywali byli zawodnicy Lotu.

Po meczu odbyło się spotkanie przy grillu,gdzie wspominano i przytaczano sporo anegdotek z życia klubu.

30.05.2010 r. g.10.30

Lot – Lot „byli zawodnicy 2006-2009” 4-4 (2-2)

4′ 0-1 Łukasz Komendarczyk (asysta Radosław Kamiński)
7′ 0-2 Karol Tomczyk
8′ 1-2 Łukasz Krzyczmanik
20′ 2-2 Damian Skoczylas (asysta Michał Wosiewicz)
31′ 3-2 Bartosz Kowalski (asysta Grzegorz Maciejewski)
41′ 4-2 Bartosz Kowalski (asysta Łukasz Krzyczmanik)
41′ 4-3 Karol Tomczyk (asysta Radosław Kamiński)
46′ 4-4 Sławomir Adamczyk (rzut karny na Karolu Tomczyku)

1-2 Damian Skoczylas (poprzeczka)
1-2 Piotr Kowal (broni Konrad Chalemski)
1-2 Michał Sosnowski (broni Sławomir Adamczyk)
1-3 Radosław Kamiński

Sędziował: Andrzej Bartelt

Skład Lotu: Konrad Chalemski – Andrzej Marszałek, Michał Sosnowski, Marcin Ciuk, Michał Kiciński – Damian Skoczylas (31′ Adam Kulej), Bartosz Kowalski, Michał Wosiewicz, Grzegorz Maciejewski – Łukasz Krzyczmanik.

Skład Lotu”06-09″: Sławomir Adamczyk (Pogoń Kamyk) – Piotr Kowal (Czarni Starcza), Rafał Dembowski (liga zakładowa), Artur Jarzyn (Pogoń Kamyk), Michał Wilk (KS Włodar Cz-wa) – Adam Kulej (31′ Damian Skoczylas), Łukasz Komendarczyk (Sokół Olsztyn), Radosław Kamiński (KS Włodar Cz-wa), Karol Tomczyk (KOS Victoria Cz-wa) – Rafał Czerwiński (Kamienica Polska).

źródło: lotkonopiska.futbolowo.pl