Komplet punktów dla akademików

Tytan AZS Częstochowa zdobył pierwszy, w tym sezonie, komplet punktów. Podopieczni trenera Marka Kardosa pokonali, bez straty seta i w niespełna półtorej godziny, graczy Pamapolu Wielton Wieluń. Akademicy spod Jasnej Góry postawili twarde warunki przyjezdnym, którzy w żadnej z partii nie zdołali przekroczyć progu 20 punktów.

Początek pierwszej partii spotkania to nieznaczne prowadzenie gospodarzy spowodowane błędem ataku Mikołaja Sarneckiego i punktową zagrywką Krzysztofa Gierczyńskiego. Przy stanie 12:10 dla akademików, w polu zagrywki pojawił się Krzysztof Gierczyński i to przy jego serwisie graczom AZS-u udało się odskoczyć na kilka oczek przewagi. W tej sytuacji próbował reagować Dariusz Marszałek, ale przerwa i zmiany nie pomogły wielunianom w odrobieniu strat. Akademicy ostatecznie zakończyli partię blokiem na Dmytro Babkovie, wygrywając 25:18.

Druga odsłona spotkania przebiegała podobnie do tej premierowej. Tym razem jednak w polu serwisowym na dłużej, z dobrej strony pokazał się Łukasz Wiśniewski. Dobra gra podopiecznych Marka Kardosa i mnożące się błędy po stronie wielunian, dały kolejne zwycięstwo w partii drużynie gospodarzy. W końcowych fragmentach seta na boisku w drużynie Tytana pojawił się Michał Hrazdira i to on mocnym atakiem zakończył partię z wynikiem 25:19.

Początek trzeciego seta to dobra gra gości, którzy już na początku uzyskali czteropunktową przewagę, którą utrzymywali przez pierwszą część partii. Częstochowianie wzięli się jednak za odrabianie strat. W polu serwisowym pojawił się kapitan Tytana Dawid Murek, który odrzucił rywali od siatki, utrudniając im skonstruowanie składnej punktowej akcji. To wykorzystał Piotr Nowakowski, skutecznie blokując Macieja Zajdera, a także Krzysztof Gierczyński, który dobrze spisywał się na kontrach, kończąc wszystkie piłki. Efektownym pojedynczym blokiem na Dmytro Babkovie popisał się w końcowych fragmentach partii rozgrywający akademików Fabian Drzyzga. Trzecią odsłonę, jak i całe spotkanie zakończył rozgrywający Pamapolu Andrzej Stelmach posyłając piłkę serwisową daleko w aut. Częstochowianie wygrali 25:16 i całe spotkanie 3:0.

Skuteczny blok, efektywne kontry i bardzo dobra zagrywka, okazały się kluczem do zwycięstwa podopiecznych Marka Kardosa.

MVP spotkania: Fabian Drzyzga.

AZS Tytan Częstochowa-Pamapol Wielton Wieluń 3:0 (25:18, 25:19, 25:16)

Składy zespołów:
AZS Tytan Częstochowa: Gierczyński (21), Nowakowski (9), Murek (5), Drzyzga (4), Janeczek (9), Wiśniewski (9), Dębiec (libero) oraz Hrazdira (2)
Pamapol Wielton Wieluń: Sarnecki (1), Antanovich (1), Stelmach, Blanco Costa (6), Kapelus (10), Buniak (3), Milczarek (libero) oraz Lubiejewski (11), Matejczyk (1), Babkov (3), Zajder (2)