Mateusz Zachara „katem” Jaroty!

Trwa znakomita seria piłkarzy częstochowskiego Rakowa, którzy wygrali czwarte spotkanie z rzędu! Tym razem w Poznaniu pokonali JKS Jarotę Jarocin, 2:1 a strzeleckim kunsztem popisał się Mateusz Zachara, który zdobył obydwie bramki!

Dla tego młodego zawodnika było to kolejno dziewiąte oraz dziesiąte trafienie w bieżącym sezonie. Dzięki tym golom samodzielnie przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców, drugiej ligi grupy zachodniej.

Przed spotkaniem na stadionie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych Piotra Bolkowskiego i Władysława Olszewskiego. Piłkarze Rakowa wystąpili z czarnymi opaskami na ramionach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jarocinianie, którzy po błędzie bramkarza Rakowa, Kosa zdobyli pierwszego gola. W 22 minucie wynik otworzył Mateusz Śliwa.

Ten gol w żaden sposób nie podłamał gości, którzy z wielkim animuszem ruszyli do odrabiania strat. Odpowiedź częstochowian była błyskawiczna. W 24 minucie, Mateusz Zachara przepięknym strzałem doprowadził do remisu!

Drugiego gola ten sam zawodnik strzelił jeszcze przed przerwą a mianowicie w 37 minucie. Bramkarza Jaroty tym razem pokonał strzałem głową. Samo spotkanie było bardzo dobrym widowiskiem i toczone było w szybkim tempie. Na trybunach stadionu poznańskiej Warty było obecnych wielu menadżerów z klubów piłkarskiej ekstraklasy.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w niedzielę, 17 października O godzinie 12:00 na własnym stadionie będzie podejmowała drużynę STS Zagłębia Sosnowiec. Będzie to niewątpliwie hit rundy jesiennej!

09.10.2010, g.15:00, Poznań (stadion KS Warty):

JKS Jarota Jarocin – Raków Częstochowa 1:2, (1:2)

1:0: Śliwa 22′
1:1: Zachara 24′
1:2 Zachara 37′

Sędziował: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice). Widzów: 50.

Żółte kartki: Bartoszak (80′-faul)- Ł.Kowalczyk (27′-faul), Gajos (47′-faul).

JKS Jarota Jarocin: Brzostowski – Idzikowski, I.Skowron, Oczkowski, Jeżewski, Garbarek, Stawiński (46′ Bartoszak), Cierniewski (46′ Danielak), Śliwa (65′ Juracki), Gościniak (kpt), Pacyński.

Rezerwowi: D.Szybiak- Kieliba, Majusiak.

Trener: Czesław Owczarek.

Raków Częstochowa: Kos- P.Kowalczyk (kpt), Łysek, Hyra, Górecki, Witczyk (72′ P.Nocuń), Ł.Kowalczyk, Gajos (88′ A.Świerk), Ceglarz (67′ D.Gajda), Kmieć (90+1′ D.Świerk), Zachara.

Rezerwowi: Szramowiat- Nogal, M.Czerwiński.

Piłkarz meczu: Mateusz Zachara (Raków Częstochowa).