Kolejny komplet punktów dla akademików

W czwartej kolejce spotkań w ramach rozgrywek Plus Ligi podopieczni trenera Marka Kardosa zmierzyli się w akademickich derbach z drużyną stołecznej Politechniki. W starciu górą po czterosetowym pojedynku okazali się częstochowianie, a za najlepszego zawodnika spotkania uznano kapitana AZS-u Dawida Murka.

Pierwsza partia nie rozpoczęła się szczęśliwie dla gości. Od mocnego uderzenia rozpoczęli natomiast podopieczni trenera Radosława Panasa, którzy prowadzili już nawet sześcioma punktami (12:6). Częstochowianie nie dali jednak za wygraną i rozpoczęli pościg za rywalami. Gdy gra wkraczała w decydującą fazę seta, akademicy spod Jasnej Góry doprowadzili do wyrównania zdobyczy punktowych (20:20). Ostatnie piłki należały do ekipy gości, którzy ostatecznie wygrali pierwszą partię 25:22 i objęli prowadzenie w meczu.

Druga odsłona spotkania przebiegała już pod dyktando zawodników Tytana AZS Częstochowa, którzy już w pierwszych akcjach osiągnęli przewagę nad gospodarzami pojedynku. Zawodnicy Politechniki nie rezygnowali jednak z walki i zdołali dojść podopiecznych Marka Kardosa. Nie przeszkodziło to jednak akademikom z Częstochowy, którzy pewnie rozegrali „końcówkę” i wygrali drugą partię 25:21, obejmując w spotkaniu prowadzenie 2:0.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Dopiero po drugiej przerwie technicznej inżynierom udało się „odskoczyć” na trzy „oczka” przewagi, której nie oddali do końca partii, wygrywając 25:22 i przedłużając swoje szanse w tym spotkaniu.

Czwarta odsłona spotkania rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy pojedynku, którzy osiągnęli trzypunktową przewagę. Częstochowianie, zmotywowani chęcią zdobycia kompletu punktów w ligowej tabeli, zdołali doprowadzić do wyrównania stanu punktowego (po 14). Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już częstochowianie, a po jej zakończeniu powiększyli swoją przewagę. Przy stanie 24:20 dla akademików spod Jasnej Góry, podstawieni pod ścianą inżynierowie próbowali jeszcze wywalczyć tie break i odrobili trzy punkty straty. Jednak to podopieczni Marka Kardosa cieszyli się ze zwycięstwa 25:23 w partii czwartej i 3:1 w całym spotkaniu.

AZS Politechnika Warszawska – AZS Częstochowa 1:3 (22:25, 21:25, 25:22, 23:25)

MVP spotkania: Dawid Murek

Składy zespołów:
AZS Politechnika Warszawska: Salas, Kreek, Bartman, Kubiak, Stacenko, Nowak, Wojtaszek (libero) oraz Neroj, Prygiel, Żaliński i Wierzbowski
AZS Częstochowa: Drzyzga, Nowakowski, Gierczyński, Janeczek, Wiśniewski, Murek, Dębiec (libero) Oczko, Gradowski, Hrazdira, Hebda i Sobala