Mistrz Polski za silny.

W ramach piątej kolejki rozgrywek Plus Ligi w Hali Polonia podopieczni Marka Kardosa podejmowali aktualnych mistrzów Polski, Skrę Bełchatów. Górą w spotkaniu okazali się goście, którzy bez straty seta pokonali akademików z Częstochowy inkasując trzy punkty do ligowej tabeli.

Początek premierowej partii był wyrównany. Po skutecznym ataku Dawida Murka i zablokowaniu bełchatowskiego atakującego Mariusza Wlazłego gospodarze pojedynku wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2), które jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną powiększyli do trzech „oczek”. Po czasie za odrabianie strat wzięli się przyjezdni i doprowadzili do wyniku 9:9. W dalszej części seta obie ekipy prowadziły wyrównaną grę, z lekko zarysowaną przewagą częstochowian. Gdy gra wkraczała w decydującą fazę (20:20), w polu zagrywki rywali pojawił się Mariusz Wlazły, który swoim serwisem rozbił podopiecznych Marka Kardosa. Pierwszą partię skutecznym atakiem po bloku zakończył Michał Winiarski.

Kolejna odsłona spotkania to znów wyrównana gra z obu stron. Tym razem jednak przewagę wypracowali sobie goście. Bełchatowianie wykorzystując kontrataki, na pierwszą przerwę techniczną zeszli przy wyniku 8:5. Po czasie gospodarze próbowali gonić rywali. Udało im się to, gdy w polu serwisowym pojawił się kapitan akademików Dawid Murek. Na drugą przerwę techniczną podopieczni Jacka Nawrockiego schodzili już tylko z jednopunktową przewagą. Jednak po czasie punktowa zagrywka Miguela Falasci i udany blok na Krzysztofie Gierczyńskim skomplikowały sytuację gospodarzy. Przy stanie 19:16 dla gości o przerwę dla swojego zespołu poprosił Marek Kardos. Czas najwyraźniej nie pomógł, bo w kolejnej akcji na blok rywali nadział się Bartosz Janeczek. Przewaga bełchatowian wzrosła do czterech „oczek” i utrzymała się do końca partii, którą atakiem w aut zakończył Miłosz Hebda.

Trzeci set przebiegał podobnie do dwóch pierwszych. Początek był wyrównany, potem przewagę uzyskiwali przyjezdni i utrzymywali ją do końca, wygrywając spotkanie 3:0.

Tytan AZS Częstochowa – Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 21:25, 21: 25)

MVP spotkania: Mariusz Wlazły
Składy zespołów:

AZS: Gierczyński (8), Nowakowski (5), Drzyzga (1), Murek (4), Wiśniewski (5), Janeczek (16), Dębiec (libero) oraz: Hrazdira, Sobala (2), Oczko, Hebda
Skra: Wlazły (20), Falasca (1), Kłos (6), Antiga (10), Winiarski (17), Możdżonek (4), Zatorski (libero) oraz: Kurek (1), Pliński, Woicki