Mustaf poległ po dwóch dogrywkach

Czwartej kolejnej porażki doznali koszykarze UKS „Mustaf”. W rozegranym awansem meczu ulegli we własnej sali po dwóch dogrywkach GZOKSTiP Konopiskom 63-64.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki gospodarzy, którzy szybciej dostosowali się do panującej w sali zimnej temperatury i do przerwy prowadzili 26-18. W trzeciej kwarcie do głosu doszli jednak goście, którzy wykorzystali fatalną tego dnia skuteczność „Śliniaków” i po udanych akcjach „Bennego” i „Kowala” doprowadzili do remisu 33-33. Jak się później okazało nie był to ostatni remis w tym emocjonującym, aczkolwiek stojącym na słabym poziomie pojedynku. W IV kwarcie oba zespoły grały kosz za kosz, ale kiedy po 4 kolejnych niecelnych rzutach wolnych Mustafa, goście objęli prowadzenie 45-48 wydawało się, że to im przypadnie zwycięstwo. Jednak 3-punktowy rzut starszego syna trenera Mustafa, Mateusza Kowalskiego pozwolił przedłużyć gospodarzom nadzieję na korzystny wynik spotkania. Tenże sam zawodnik i w ten sam sposób doprowadził do drugiej tego meczu dogrywki (54-54). Niewiele brakowało, aby również trzecia dogrywka nie rozstrzygnęła losów potyczki, ale widocznie gościom z Konopisk było w sali zimniej i dzięki ambitnej grze Łukasza Kowalskiego oraz skutecznego w tym dniu Pawła Balika, mogli cieszyć się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. W dużej mierze zasługa w tym teamu Rafała Kowalskiego, który sprawiał wrażenie, jakby wynik meczu go nie interesował lub też postanowił za wszelką cenę wcielić się w rolę Św. Mikołaja. W szeregach Mustafa momentami dobrze grali Żyła i Frej, a w trudnych sytuacjach ciężar gry potrafił wziąć na siebie Mateusz Kowalski. Było to jednak za mało na ambitnie grających gości.

UKS „Mustaf” Częstochowa – GZOKSTiP Konopiska 63-64 (17-11, 9-7, 7-15, 15-15, d.6-6, 9-10)

Mustaf: M. Żyła-16, Ł. Frej-14, M. Kowalski-13 (2×3), P. Owusu-8, M. Stemler-4 (1), Ł. Kowalik-4, S. Carrion-4, C. Gajda-0, M. Żelazko-0.

Konopiska: P. Balik-20, Ł. Kowalski-17, K. Bendkowski-8, M. Stawasz-7 (1), T. Wróblewski-4, W. Kasztelan-4, M. Glinka-2, Ł. Ślęzak-2, H. Skurka-0.

Sędziowie: Robert Ogrodniczek i Jakub Cieśliczka.
Stolik: Łukasz Myrda.