Podział punktów w derbach województwa Śląskiego

Zawodnicy AZS- u Częstochowa 2:3 ulegli jastrzębskiemu Węglowi w meczu rozgrywanym w hali Polonia. Nagroda MVP trafiła w ręce Mitji Gaspariniego.

Tytan AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel (19:25, 25:23, 23:25, 25:19, 10:15)

Tytan AZS Częstochowa: Gierczyński, Drzyzga, Wiśniewski, Nowakowski, Murek, Janeczek, Dębiec (libero) oraz Oczko, Hebda, Gradowski, Żuk

Jastrzębski Węgiel: Gasparini, Łomacz, Gawryszewski, Hardy, Divis, Polański, Rusek (libero) oraz Pawliński, Wika, Nowik, Yudin, Pająk

Pierwsza akcja w inauguracyjnym secie pada łupem zawodników z Jastrzębia. Szybko ze skrzydła odpowiadają częstochowianie, atak Krzysztofa Gierzyńskiego, 1:1. Trudną zagrywkę przyjmuje Gierczyński, jednak punkt ostatecznie wędruje na konto rywali. Na skrzydle myli się Dawid Murek, 4:1 dla przyjezdnych. W polu zagrywki myli się Bartosz Janeczek, trzy oczka straty AZS- u. Świetną zagrywkę posyła Piotr Nowakowski, biało- zieloni odrabiają straty. Pierwsza przerwa techniczna dla Jastrzębskiego Węgla, który prowadzi 8:6. Po wznowieniu gry z lewego skrzydła piłkę skutecznie atakuje Krzysztof Gierczyński. Asa serwisowego posyłają jastrzębianie, przerwa dla podopiecznych Marka Kardosa. Kolejny świetny serwis posyła Gasparini, zagrywki nie przyjmuje Michał Dębiec, 12:8 dla Jastrzębia. W polu zagrywki myli się Dawid Murek. Druga przerwa techniczna 16:12 dla drużyny przyjezdnej. Po powrocie na boisko udana akcja w wykonaniu Krzysztofa Gierzyńskiego. Na środku siatki skuteczny blok ustawia Łukasz Wiśniewski, dwa oczka startu AZS- u. Kiedy przewaga Jastrzębia wzrasta do czterech oczek o drugi czas prosi szkoleniowiec częstochowskiego zespołu. Wznowienie gry to ponownie udana akcja Jastrzębskiego Węgla. Błędy po stronie biało- zielonych. Parkiet opuszcza Krzysztof Gierczyński, na miejsce którego pojawia się Wojciech Gradowski. 21:14 prowadzi drużyna przyjezdna. Z prawego skrzydła atakuje Bartosz Janeczek. Kolejny punkt dokłada Dawid Murek i o czas prosi trener Jastrzębia, które ma na swoim koncie pięć oczek przewagi. Problemy z przyjęciem zagrywki Łukasza Wiśniewskiego mają rywale, co pozwala gospodarzom na wyprowadzenie punktowego kontrataku. Pierwsza piłka setowa dla Jastrzębia, 24:19. Błąd podwójnego odbicia po stronie częstochowian i pierwszy set pada łupem przyjezdnych.

Set numer dwa rozpoczyna się udaną akcją na skrzydle Bartosza Janeczka. Szybko odpowiadają jastrzębianie, 1:1. Dwa udane ataki Lukasa Divis dają kolejny remis, 2:2. Podwójna krótka w wykonaniu Krzysztofa Gierzyńskiego, 4:3. Przewag podwyższa Bartosz Janeczek, który atakuje po bloku rywali, 5:4. Błąd przy siatce popełnia rozgrywający „akademików”, Fabian Drzyzga. Wyrównanie na 7:7, dzięki dobrej akcji AZS- u. Mylą się jastrzębianie i na pierwszej przerwie technicznej biało- zieloni prowadzą 8:7. Po wznowieniu gry do wyrównanie doprowadzają przyjezdni, 8:8. Świetny potrójny blok ustawiają gospodarze. Trudną akcję kończy Lukas Divis. Kolejny remis, 11:11 oraz 12:12. Po bloku Fabiana Drzyzgi na środku siatki atakuje Jastrzębie i obejmuje prowadzenie 13:12. Na środku siatki świetnie pisuje się Łukasz Wiśniewski, 15:14 dla biało- zielonych. Druga przerwa techniczna to prowadzenie „akademików” 16:15. Dobra akcja częstochowian po wznowieniu gry. Seria zepsutych zagrywek po obu stronach siatki, jednopunktowe prowadzenie gospodarze. Kiedy przewaga wzrasta do dwóch oczek o czas prosi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Udany atak z prawego skrzydła w wykonaniu Mitji Gaspariniego. Autowy atak zza drugiej linii częstochowskiego zespołu, o czas prosi szkoleniowiec Marek Kardos. Remis 20:20 po skutecznym bloku na Gasparinim. Zagrywki Fabiana Drzyzgi nie przyjmują rywale, 22:21 dla gospodarzy. Przerwa dla przyjezdnych. Dobrze bronią się częstochowianie, jednak punkt ostatecznie wędruje na konto przeciwników. Pierwsza piłka setowa po bloku pary Murek- Wiśniewski, 24:22. Bronią się jastrzębianie. Partia kończy się autowym serwisem Mitji Gaspariniego.

Od asa serwisowego w wykonaniu Piotra Nowakowskiego rozpoczyna się partia trzecia. Punkt zdobywa Krzysztof Gierczyński, 2:2. Na środku siatki świetnie spisuje się Łukasz Wiśniewski, jedno oczko przewagi AZS- u. Świetnie bronią biało- zieloni, jednak udanie akcję kończą rywale, 4:4. Mocnej zagrywki Lukasa Divisa nie przyjmuje Michał Dębiec. W polu zagrywki mylą się przyjezdni. Częstochowianie doprowadzają do wyrównania, 6:6. Pierwsza przerwa techniczna to dwa oczka przewagi Jastrzębskiego Węgla, 8:6. Po wznowieniu gry kolejny punkt wędruje na konto Jastrzębia. Na 10:7 podwyższają przyjezdni, po udanym ataku ze skrzydła Mitji Gaspariniego. Długa wymiana na korzyść jastrzębian, 12:10. Ponownie udanie akcję kończą zawodnicy z Jastrzębia, 14:11. W siatkę piłkę posyła Gasparini i tylko jedno oczka starty do rywali mają biało- zieloni. Przewaga szybko topnieje, kiedy Dawid Murek posyła asa serwisowego. Z trudnej sytuacji ratują się częstochowianie, wyprowadzają kontratak i doprowadzają do remisu 15:15. Druga przerwa techniczna dla Jastrzębskiego Węgla, który na swoim koncie ma zaledwie jeden punkt przewagi. Powrót na boisko udany dla biało- zielonych, oczko zdobywa Bartosz Janeczek. Udany blok Łomacz-Hardy daje osiemnasty punkt Jastrzębiu. Nie kończy akcji Bartosz Janeczek i kontratak skutecznie wykorzystują rywale. Długa wymiana kończy się atakiem po bloku Bartosza Janeczka. Nieudana zagrywka Piotra Nowakowskiego, prowadzenie przyjezdnych 21:18. W ataku myli się Mitja Gasparini. Atak z lewego skrzydła Dawida Murka i remis 22:22. Do kolejnego wyrównania dochodzi po dobrej akcji na siatce duetu Drzyzga-Wiśniewski, 23:23. Pierwsza piłka setowa dla Jastrzębskiego Węgla, 24:23. Partia kończy się wynikiem 25:23 dla przyjezdnego zespołu.

Od prowadzenia 1:0 dla Jastrzębia rozpoczyna się kolejna odsłona spotkania. Świetnie na lewym skrzydle spisuję się Dawid Murek, 3:2 dla AZS- u. Ponownie na skrzydle punkt zdobywa Dawid Murek, 5:2. Czas dla drużyny Jastrzębskiego Węgla. W pojedynku na siatce lepsi przyjezdni. Punktowy blok ustawia Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski. Zepsuta zagrywka Lukasa Divisa daje prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej zawodnikom Marka Kardosa, 8:6. Po wznowieniu gry udaną akcję przeprowadzają jastrzębianie. Utrzymuje się niewielka przewaga biało- zielonych, 10:7. Udany kontratak zakończony zbiciem przez Dawida Murka, 12:8 dla Częstochowy. Błędy po stronie Jastrzębia, nieudana kiwka Divisa, 14:9. Dziesiąte oczko dla przyjezdnych zdobywa Bartosz Gawryszewski, który wykonuje skuteczny atak na środku siatki. Po chwili myli się jednak w polu serwisowym. Druga przerwa techniczna przy wyniku 16:10 dla gospodarzy. Kolejny błąd po stronie przyjezdnych, myli się Łukasz Polański. Czas dla Jastrzębia. Po czasie po bloku atakuje Marcin Wika, ale jego drużyna wciąż traci sześć oczek do przeciwników. Kolejna dobra akcja Marcina Wiki, 18:12 dla AZS- u. Świetnie na środku siatki atak wykonuje Łukasz Wiśniewski, 21:14 dla biało- zielonych. Zagrywkę psuje Bartosz Gawryszewski. Tym samym odpowiadają częstochowianie. Piłka setowa dla „akademików”. Bronią się rywale. Partia kończy się wynikiem 25:19.

Tie- break rozpoczyna się zepsutą zagrywką Mitji Gaspariniego. Jastrzębie szybko odrabia stratę, atak Lukasa Divisa, 1:1. Szybko prowadzenie 3:1 obejmują częstochowianie. Czas dla drużyny Jastrzębskiego Węgla. Na środku siatki punkt zdobywa Piotr Nowakowski, 4:2. Blok duetu Murek-Nowakowski zatrzymuje na prawym ataku Gasapriniego, 5:3. Jastrzębianie doprowadzają do remisu, 6:6. Szybko odpowiadają „akademicy”, atak Łukasza Wiśniewskiego. Zmiana stron przy prowadzeniu przyjezdnych 8:7. Czas dla drużyny Marka Kardosa przy prowadzeniu przeciwników 9:7. Świetnie na siatce spisują się jastrzębianie, 10:7. Asa serwisowego posyła Mitja Gasparini i o kolejną przerwę prosi trener AZS- u. Piłka setowa dla Jastrzębskiego Węgla, 14:9. Odsłona kończy się wynikiem 15:10.