Raków przegrał pierwszy mecz towarzyski.

Porażką 0:1 zakończył się pierwszy tegoroczny mecz kontrolny częstochowskiego Rakowa. Częstochowianie musieli uznać wyższość bytomskiej Polonii.

Mecz był toczony w szybkim tempie i mógł się podobać. Podopieczni Jerzego Brzęczka zaprezentowali się całkiem dobrze na tle drużyny występującej na codzień w piłkarskiej ekstraklasie. Całe spotkanie miało dwie różne odsłony. W pierwszej części gra była bardzo wyrównana. Natomiast w drugiej odsłonie rywale pokazali, że nie przez przypadek występują w ekstraklasie.

Kolejny mecz towarzyski drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 22 stycznia. O godzinie 13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Limanowskiego 83 będzie podejmowała KS Ruch Radzionków. Zawodnikiem tej drużyny jest były zawodnik Rakowa, Tomasz Foszmańczyk. Wstęp wolny.

19.01.2011, g.14:30, Bielsko-Biała (stadion BTS Rekordu)

KS Polonia Bytom SSA – KS Raków Częstochowa 1:0, (0:0)

1:0 Wojsyk 52′ Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

KS Polonia Bytom SSA – (I połowa) Marcin Juszczyk – Peter Hricko, Lukáš Killar, Michal Hanek, Błażej Telichowski ,Marcin Dziewulski, Marek Bažík, David Kobylík, Blažej Vaščák, Marcin Radzewicz ,Grzegorz Podstawek.

(II połowa) Seweryn Kiełpin – Adrian Chomiuk, Mateusz Żytko, Karol Tomczyk, Marcin Kowalski ,Miroslav Barčík, Łukasz Matusiak, Łukasz Tymiński, Mateusz Zaczyński, Dariusz Jarecki, Robert Wojsyk (60′ Marcin Juszczyk).

Trener: Robert Góralczyk.

KS Raków Częstochowa: Maciej Szramowiat (46′ Mateusz Kos) – Piotr Mastalerz, Arkadiusz Hyra, Adrian Pluta (46′ Patryk Nogal), Paweł Kowalczyk (46′ Adam Łysek), Kamil Witczyk (46′ Marcin Czerwiński), Łukasz Brondel (46′ Adrian Świerk), Sławomir Ogłaza, Łukasz Kmieć (46′ Łukasz Kowalczyk), Maciej Gajos, Paweł Nocuń (46′ Piotr Ceglarz).

Piłkarz meczu: Robert Wojsyk (KS Polonia Bytom SSA).