Częstochowianie polegli w Kluczborku

Wysoką porażką 2:4 zakończyło się sobotnie spotkanie częstochowskiego Rakowa w Kluczborku z tamtejszym MKS-em.

Częstochowianie do przerwy prezentowali się naprawdę przyzwoicie. Prowadzili bowiem 1:0 po bramce strzelonej przez Artura Pląskowskiego w 9 minucie, ze spadkowiczem z pierwszej ligi i wydawało się, że jest szansa na wywiezienia z Kluczborka zdobyczy punktowej.

Druga odsłona przyniosła zupełnie inny obraz spotkania. Najpierw w 51 minucie gola samobójczego zdobył dla gospodarzy Adrian Pluta. Minutę później gospodarze prowadzili już 2:1 po bramce Nizołka. Od tej pory na boisku rządzili i dzielili już tylko gospodarze.

Trzeciego gola w tym spotkaniu i swojego b>siódmego w bieżącym sezonie zdobył Patryk Tuszyński, który został samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców drugiej ligi, grupy zachodniej.

„Wejściem smoka” popisał się jeszcze w 65 minucie, Rafał Czerwiński, który zdobył dla Rakowa bramkę przy stanie 3:2. Kolejne spotkanie piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrają w środę, 14 września. O godzinie 16:00 na własnym stadionie będą podejmować drużynę MKS Tura Turek.

10.09.2011, g.15:30, Kluczbork:

MKS Kluczbork – RKS Raków Częstochowa S.A. 4:2, (0:1)