Kolejne zwycięstwo Gola

W spotkaniu IV kolejki I Ligi Kobiet nasz zespół nie dał najmniejszych szans drużynie Czwórki zwyciężając na ich terenie aż 5:0.

Pierwsze piętnaście minut spotkania nie wskazywało na to co ma nastąpić. W tym czasie zawodniczki gospodyń zamknęły nas na własnej połowie boiska kontrolując przebieg spotkania. W szesnastej minucie gry po jednej z ofensywnych akcji naszej drużyny piłkę przed bramką Czwórki przejęła Justynka Maziarz która precyzyjnym strzałem umieściła piłkę w siatce. Po tym trafieniu spotkanie się wyrównało i to przyjezdne miały coraz więcej dogodnych sytuacji.

W trzydziestej siódmej minucie sędzina spotkania odgwizdała rzut wolny dla biało – niebieskich. Do piłki podeszła Marta Di Giusto która dokładnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki podwyższyła wynik spotkania na 2:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga połowa spotkania to już znaczna przewaga naszych podopiecznych przypieczętowana trzema trafieniami. Pierwsze z nich miało miejsce w 65 minucie kiedy to po indywidualnej akcji Kamili Kmiecik defensorki z Radomia faulem powstrzymały ją dopiero w polu karnym. Sędzina bez wahania wskazała na „wapno”.

Piłkę na jedenastym metrze ustawiła Renia Uchnast która silnym strzałem pokonała bramkarkę. Pięć minut później Gol zadał kolejny cios. Tym razem ponownie na listę strzelczyń wpisała się niezawodna Justynka Maziarz i było już pewne że Częstochowianki w tym spotkaniu zanotują komplet punktów na swoim koncie. Ale to jeszcze nie był koniec strzeleckiego popisu biało – niebieskich. Jako ostatnia do notesu sędziny wpisała się Kasia Bąk która po błędzie defensorki Radomia najpierw uderzyła w słupek by przy dobitce na pustą bramkę umieścić piłkę w siatce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Gola.

Warto dodać że zawodniczki Czwórki również miały swoje sytuacje lecz grająca na bardzo wysokim poziomie Karolina Klabis uchroniła nasz zespół od utraty bramki. Niestety słaba gra w drugiej połowie gospodyń kosztowała podopieczne trenerów Seifryda i Bodziachowskiego dużo zdrowia gdyż przeciwniczki nie umiejąc poradzić sobie z naszymi atakami często uciekały się do przerywania gry brutalnymi faulami.

24.09.2011 h 13:00, Radom
Czwórka Radom – Gol Częstochowa 0:5 (0:2)