Tur obnażył braki Rakowa

Podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrali najsłabsze spotkanie w tym sezonie. Przy garstce publiczności zgromadzonej na stadionie przy Limanowskiego zasłuzenie przegrali z MKS Turem Turek, 2:3.

Goście z zimną krwią wykorzystali wszystkie braki w drużynie gospodarzy, strzelając im” tylko” trzy gole. W drużynie Rakowa zabrakło podstawowych rzeczy piłkarskiego rzemiosła: brakowało przede wszystkim dokładnego podania oraz przyjęcia piłki. Jeśli brakuje tych aspektów to meczu poprostu nie da się wygrać. Gospodarze wszystkie bramki stracili po kardynalnych błędach w defensywie, która tego dnia była „dziurawa jak szwajcarski ser”.

Częstochowianie dopiero na piętnaście minut przed końcem ruszyli do odrabiania strat. Najpierw gola w 74 minucie zdobył Adrian Świerk strzałem z za pola karnego a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy gola z rzutu wolnego zdobył Maciej Gajos. Tuż przed końcem spotkania gospodarzy dwukrotnie od straty bramki ratował słupek. Tak to porażka mogła być jeszcze wyższa.

Na bramkę wyrównującą piłkarzy Rakowa nie było już stać, bowiem częstochowianie byli wyraźnie słabsi od drużyny przyjezdnej. Goście zasłużenie zainkasowali trzy punkty. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają w niedzielę, 18 września. Na wyjeździe spotkają się z HKS Ruchem Zdzieszowice i w tym spotkaniu o jakąkolwiek zdobycz punktową będzie piekielnie trudno. Patrząc oczywiście na postawę piłkarzy Rakowa w ostatnich spotkaniach. Początek meczu w Zdzieszowicach o godzinie 16:00.

„Zdzichy” zajmują w tabeli piąte miejsce, Raków jest dwunasty.

14.09.2011, g.16:00, Częstochowa:

RKS Raków Częstochowa S.A. – MKS Tur Turek 2:3, (0:1)