Łukasz Kowalczyk „katem” Bałtyku Gdynia!

Trwa piękna seria częstochowskiego Rakowa! Najpierw w czwartek podopieczni Jerzego Brzęczka, pokonali Mistrzów Polski, 1:0, by trzy dni później w takim stosunku odprawić z kwitkiem”, drużynę gdyńskiego Bałtyku.

W obydwu spotkaniach bohaterem okazał się Łukasz Kowalczyk, który strzelił gole na wagę zwycięstw. Obydwa trafienia były bardzo ważne, bo jedna bramka została strzelona krakowskiej Wiśle a drugie to bramka na wagę trzech punktów w spotkaniu z Bałtykiem Gdynia.

„Twierdza Częstochowa” pozostaje niezdobyta już od dziewięciu spotkań ligowych! Ostatnią drużyną, która z Limanowskiego wyjeżdzała z pełną pulą była drużyna tyskiego GKS-u. Całe zdarzenie miało miejsce 16 kwietnia br. w ramach 24.Kolejki spotkań w drugiej lidze, w grupie zachodniej. Tyszanie tamto spotkanie wygrali 2:0.

Niedzielne spotkanie częstochowskiego Rakowa z Bałtykiem Gdynia było średnim widowiskiem. W premierowej odsłonie w 30 minucie, groźną akcję przeprowadzili przyjezdni. Po strzale Włodarczyka, z najwyższym trudem piłkę po poprzeczce na rzut rożny „sparował”, Kos.

W 40 minucie kibice po raz pierwszy i jak się później okazało ostatni w tym dniu cieszyli się z gola. Częstochowianie przeprowadzili składną akcję, gdzie w roli głównej wystąpili Kmieć oraz Łukasz Kowalczyk. Ten pierwszy idealnie dogrywał, a popularny „Perła” . Piłkarz gospodarzy nie zwykł marnować takich sytuacji i po Jego strzale piłka zatrzepotała w siatce gości!

W drugiej części gry to już lepsza gra przyjezdnych, którzy ruszyli do odrabiania strat. Obydwie drużyny były bardzo bliskie strzelenia goli. Najpierw w 61 minucie po centrze Pawła Kowalczyka, minimalnie niecelnie główkował Kmieć. Natomiast w 68 minucie po strzale jednego z zawodników Bałtyku, piłka odbiła się od słupka.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i tym samym częstochowianie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo dla układu tabeli. Po siedmiu rozegranych kolejkach, podopieczni Jerzego Brzęczka na swoim koncie mają 11 punktów i zajmują ośme miejsce.

Cały mecz z wysokości „trybuny VIP” obserwował były piłkarz Rakowa Częstochowa a obecnie szkoleniowiec GKS-u Tychy, Piotr Mandrysz Trener tyskiej drużyny „podglądał” swojego najbliższego, ligowego przeciwnika- drużynę Bałtyku Gdynia.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 10 września. O godzinie 15:30 na wyjeździe spotka się ze spadkowiczem z pierwszej ligi, MKS-em Kluczbork. Częstochowski Portal Sportowy przeprowadzi „relację live” z tego meczu. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy z różnych wzgledów nie będą mogli się wybrać na to spotkanie do Kluczborka.

04.09.2011, g.16:00, Częstochowa:

RKS Raków Częstochowa S.A. – SKS Bałtyk Gdynia 1:0, (1:0)