AZS nie dał rady Turkom

Siatkarze częstochowskiego Tytana AZS-u wciąż nie potrafią przerwać serii porażek. Tym razem polegli 0:3 w tureckiej Ankarze z Halkbankiem w ramach 1/16 rozgrywek o Puchar CEV.

Dla Akademików to już 4 z rzędu porażka w tym sezonie. Inauguracyjny set środowego spotkania przebiegał cały czas pod dyktando Turków i na nic zdały się dwie przerwy, o które poprosił dla swojego zespołu Marek Kardos bowiem AZS gładko uległ do 16. W drugiej partii częstochowianie zerwali się do walki dopiero przy wyniku 18:24 dla Halkbanku. Zdołali wówczas zdobyć 3 punkty pod rząd, ale na niewiele się to zdało i gracze znad Bosforu prowadzili już 2:0. Trzeci set to również dominacja tureckich siatkarzy. AZS co prawda w końcówce zdołał zbliżyć się do rywala na 1 oczko (20:21), ale niestety na więcej biało – zielonych tego dnia nie było już stać i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.
Teraz aby awansować do kolejnej rundy rozgrywek AZS-iacy muszą pokonać Halkbank u siebie oraz wygrać w tzw. „złotym secie” granym do 15. Rewanż w hali Polonia w czwartek 27 października o godz. 19.

Halkbank Ankara – Tytan AZS Częstochowa 3:0 (25:16, 25:21, 25:21).

Skład AZS-u: Drzyzga, Janeczek, Hunek, Wiśniewski, Murek, Gierczyński, Stańczak (libero) oraz Sobala, Kamiński. Trener: Marek Kardos.