„Bank Informacji”: MKS Drutex-Bytovia Bytów

W sobotę, 5 listopada o godzinie 13:00 w Bytowie miejscowa drużyna MKS Drutex-Bytovia w ramach 18.Kolejki spotkań drugiej ligi, grupy zachodniej podejmie Raków Częstochowa. Obydwie drużyny zainagurują rundę wiosenną.

W pierwszym spotkaniu między obiema drużynami rozegranym 23 lipca 2011 roku w Częstochowie podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali MKS Drutex-Bytovię Bytów 2:0. Gole w tamtym spotkaniu dla częstochowian strzelili: Łukasz Kmieć w 6 minucie oraz Arkadiusz Hyra z rzutu karnego w 70 minucie.

MKS Drutex Bytovia Bytów – klub piłkarski z siedzibą w Bytowie założony w 1946 roku. W sezonie 2010/2011 występował w III lidze, grupie pomorskiej uzyskując awans do II ligi.

Sponsorem strategicznym drużyny jest firma Drutex z siedzibą w Bytowie będąc jednym z największych producentów drzw i okien PVC w Polsce i w Europie. Kierownikiem drużyny jest Jacek Maszkowski. Szkoleniowcem jest natomiast Waldemar Walkusz.

Barwy klubowe: czarno – biało – czerwone.

Największe sukcesy w historii klubu:

– Awans do 1/8 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski w sezonie 2009/2010
– Uzyskanie promocji do drugiej ligi, grupy zachodniej w sezonie 2010/2011.

Spotkania MKS Drutex-Bytovii Bytów w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012:

„U siebie”: 5 zwycięstw, 0 remisów, 3 porażki. Bramki: 14 – 13. Ogółem: 9 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek Bramki: 25 – 24. Miejsce: 5.