Raków ograł kolejnego beniaminka!

Trwa wspaniała passa częstochowskiego Rakowa w starciach z „nowicjuszami” drugoligowych rozgrywek. Częstochowianie pokonali następnego beniaminka, tym razem kaliską Calisię, 2:1!

Przypomnijmy, że wcześniej podopieczni Jerzego Brzęczka okazali się lepsi od innych beniaminków, MKS Drutex-Bytovii Bytów oraz Energetyka ROW-u Rybnik. Niedzielne spotkanie było bardzo dobrym widowiskiem w którym to częstochowianie zagrali bardzo udane zawody.

Częstochowianie przez pełne 90 minut bezapelacyjnie byli zdecydowanie lepszym zespołem od podopiecznych Grzegorza Dziubka. Raków po golach Rafał Czerwińskiego w 47 minucie, który otworzył wynik spotkania strzałem z 30 metrów oraz Macieja Gajosa w 73 minucie zdobył kolejne, bardzo ważne punkty do swojego dorobku. Honorowe trafienie goście uzyskali w 53 minucie po strzale Krzysztofa Gościniaka.

Wynik mógł być dużo wyższy dla gospodarzy, ale po raz kolejny zawiodła skuteczność. Dwukrotnie „oko w oko” z Frontaczakiem znajdował się Pląskowski ale w tych sytuacjach górą okazywal się bramkarz przyjezdnych.

Podopieczni Jerzego Brzęczka w niedzielnym spotkaniu zasłużenie zainkasowali trzy punkty. Ns swoim koncie mają już 19 punktów i zajmują ośmą lokatę.

Zmagania drugligowców z wysokości trybun oglądał drugi trener GKS-u Katowice, Jarosław Skrobacz. Najprawdopodbniej przyglądał się kilku kandydatom do gry w drużynie katowickiego GKS-u. Na meczu obecny był także asystent trenera Roberta Kasperczyka w drużynie TS Podbeskidzia Bielsko – Biała, Bogdan Wilk.

Kolejne spotkanie częstochowskiego Rakowa rozegra w środę, 12 października. Na wyjeździe spotka się z MZKS Chrobrym Głogów.

Głogowianie zajmują wysokie, czwarte miejsce z dorobkiem 23 punktówe. Głogowianie u siebie przegrali tylko jedno spotkanie. Początek meczu w Głogowie wyznaczono na godzinę 14:30. Relację live z tego spotkania przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy.

09.10.2011, g.15:00, Częstochowa – Stadion MOSiR Raków:

RKS Raków Częstochowa S.A. – KP Calisia Kalisz 2:1, (0:0)

1:0: R. Czerwiński 47′
1:1: Gościniak 53′
2:1: Gajos 73′

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Żółte kartki: Ł.Kowalczyk (11′ – faul), P.Nocuń (80′ – faul). Widzów: 700.

RKS Raków Częstochowa S.A.: 33.Mateusz Kos – 2.Adrian Pluta, 5.Arkadiusz Hyra, 6.Piotr Mastalerz, 9.Artur Pląskowski (81′ 18.Adrian Świerk), 10.Łukasz Kmieć (46′ 16.Mateusz Orzechowski), 14.Maciej Gajos, 15.Rafał Czerwiński (73′ 11.Jacek Rokosa), 17.Łukasz Kowalczyk, 19.Paweł Kowalczyk (kpt), 21.Krzysztof Napora (64′ 7.Paweł Nocuń).

Rezerwowi: 1.Mariusz Stępień – 8.Sławomir Oglaza, 23.Radosław Werner.

KP Calisia Kalisz: 79.Tomasz Frontczak – 10.Łukasz Wiącek, 4.Taras Maksymov (66′ 17.Mateusz Świergiel), 18.Mateusz Jóźwiak, 5.Georgi Nedyalkov, 8.Marcin Lis (79′ 2.Paweł Lisiecki), 9.Grzegorz Dziubek, 14.Krzysztof Gościniak (kpt), 20.Szymon Matuszewski (65′ 16.Maciej Sowiński), 11.Błażej Ciesielski, 19.Samuelson Odunka.

Rezerwowi: 1.Marcin Ludwikowski – 15.Piotr Broniszewski, 6.Igor Janicki.

Trener: Grzegorz Dziubek.

Piłkarz meczu: Maciej Gajos (RKS Raków Czestochowa S.A.).