Raków przegrywa w Głogowie

Minimalną porażką (1:2) zakończyło się spotkanie 14.Kolejki w drugiej lidze, w grupie zachodniej pomiędzy głogowskim Chrobrym a Rakowem Częstochowa.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w premierowej odsłonie. Podopieczni Ireneusza Mamrota z drużyną Rakowa prowadzili już dwoma bramkami, po strrzałach głową : Sylwestrzaka w 28 minucie oraz Kaczmarka, dziesięć minut później.

Goście honorowe trafienie uzyskali w drugiej minucie doliczonego czasu gry, pierwszej połowy. Przepiękne uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Maciej Gajos. Dla popularnego „Gajowego” było to piąte trafienie w bieżącym sezonie.

Mimo heroicznej walki w drugiej połowie o odrobienie strat, ta sztuka podopiecznym Jerzego Brzęczka niestety się nie udała. Na przeszkodzie albo stawał bardzo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gospodarzy, Michał Augustyn albo w kilku sytuacjach zawodziła skuteczność graczy Rakowa.

Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają w sobotę, 15 października o godzinie 15:00. Przed wlasną publicznością będą podejmowali drużynę MKS Czarnych Żagań.

12.10.2011, g.14:30, Głogów:

MZKS Chrobry Glogów – RKS Raków Częstochowa S.A. 2:1, (2:1)