Skra przełamała niemoc

Po 3 wyjazdowych meczach bez zwycięstwa piłkarze Skry Koceli w meczu XIII kolejki III ligi grupy opolsko – śląskiej pokonali Przyszłość Rogów 2:1 i powrócili na 6 miejsce w tabeli.

Mecz był toczony w szybkim tempie i dostarczył kibicom zgromadzonym na obiekcie przy ul. Powstańców wielu emocji. Wynik został ustalony już przed przerwą kiedy to Skra po dwóch golach Litwina Eimantasa Marozasa prowadziła 2:0, goście natomiast bramkę zdobyli po samobójczym trafieniu obrońcy Skrzaków Wojciecha Marczyka. Zwycięstwa częstochowian nie byłoby jednak bez świetnej postawy bramkarza miejscowych Adama Bensza, który w 89 minucie obronił rzut karny i tym samym podopieczni Jana Wosia mogli ponownie cieszyć się ze zdobycia 3 punktów. W sumie Skra ma ich już 21 i zajmuje 6 lokatę w tabeli.

Skra Kocela – Przyszłość Rogów 2:1 (2:1).
Bramki: Marozas (9, 43) – Marczyk (45 sam.)
Skład Skry: Bensz – Bik, Nogal, Woldan, Marczyk – Kowalski (90 Gerega), Jeromienko (78 Musiał), Piwiński, Gliński (77 Korbel) – Marozas, T. Stefański (85 Kozieł).