W rozwinięciu newsa prezentujemy podsumowanie inauguracji wiosny w rozgrywkach A-klasy grupy I przygotowane przez redakcję grommiedzno.futbolowo.pl

Poniżej krótkie podsumowanie XV kolejki klasy – A, grupa I.

24.03.2012, Kłomnice, godz.16.00

GMINA Kłomnice – SOKÓŁ Wręczyca Wielka 2:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Kowalczyk (5), Bartłomiej Szymczyk (65).

Szybko strzelona bramką przez podopiecznych Jana Spychalskiego ustawiła mecz, w którym przez większość jego trwania stroną dominującą była Gmina. Żywszą grę Sokoła w drugiej połowie szybko ochłodziła druga bramka zdobyta przez najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek – Bartłomieja Szymczyka, który strzelił swoją 13 bramkę. Gmina przerwała passę 3 spotkań bez zwycięstwa, Sokół zanotował 3 porażkę z rzędu (w spotkaniach wyjazdowych to 5 porażka z rzędu) a od dwóch spotkań nie zdobył bramki.

24.03.2012, Krzepice, godz. 16.00

LISWARTA Krzepice – NAPRZÓD Ostrowy 2:5 (1:3)

Bramki: Mateusz Gazda, Tomasz Wojtal – Jerzy Chłód, Szymon Idzikowski, Łukasz Kasprzyk, Bartosz Wypych, Marcin Podgórski (samobójczy)

Liswarta niestety pojedynków z Naprzodem w tym sezonie nie będzie najlepiej wspominać bo straciła w nich łącznie aż 12 bramek. Naprzód zapewne nie będzie chciał wypaść z górnej części tabeli i będzie groźny dla każdego. Naprzód po kolejnych dwóch porażkach w końcu wygrał i strzelił także bramkę aczkolwiek na wyjazdach drużyna z Ostrów nie przegrała od 3 spotkań. Liswarta Krzepice przegrała na własnym stadionie pierwszy raz od 3 spotkań.

24.03.2012, Kalej, godz. 16.00

JUNIOR Szarlejka – POLONIA UNIA Widzów 3:1 (3:0)

Bramki: Tomasz Czok – 2, Michał Prubant – Mateusz Stachowicz (70)

Trener Juniora, Tomasz Czok, wystawił bardzo ofensywny skład z trzema napastnikami. Posunięcie okazało się bardzo trafne i już po pierwszej połowie spotkanie było rozstrzygnięte. W drugiej połowie gospodarze spuścili z tonu co pozwoliło na strzelenie honorowej bramki przyjezdnym. Junior awansował na 4 miejsce w tabeli a Polonia Unia, która była wskazywana jako potencjalny spadkowicz na przedsezonowej „giełdzie”, niestety może potwierdzić tą tezę na koniec sezonu. Junior na własnym boisku jest niepokonany od 7 spotkań. Drużyna z Widzowa od 6 spotkań nie wygrała (w tym od 4 na wyjeździe).

24.03.2012, Cykarzew, godz. 16.00

GROM Cykarzew – ORZEŁ Kiedrzyn 0:2 (0:2)

Bramki: Łukasz Lechowski (25), Paweł Ibek (38)

Jeśli porównać wyniki obu drużyn z jesieni i teraz to można wysnuć tezę, że cykarzewskie „Grzmoty” zrobiły od początku sezonu dość duży postęp. Orzeł szybko zdobył bramki i przez resztę spotkania „trzymał rękę na pulsie” nie pozwalając na zbyt wiele zawodnikom gospodarzy, którzy próbowali jednak „ukąsić” lidera. Orzeł w ligowej tabeli powiększa przewagę nad drugim zespołem ligi do 13 punktów. Lider rozgrywek nie przegrał już od 16 spotkań w klasie – A (na wyjazdach 11 spotkań bez porażki), od 5 spotkań nie dał sobie strzelić bramki (z czego 4 spotkania z czystym kontem w spotkaniach wyjazdowych). „Grzmoty” natomiast od 4 spotkań nie wygrały. Orzeł przerwał im także passę 5 kolejnych spotkań ze strzeloną bramką.

24.03.2012, Zawady, godz. 16.00

LISWARTA Popów – BŁĘKITNI Libidza 3:1 (2:0)

Bramki: Mariusz Bociąga (13), Marek Janasz (34), Piotr Grabiec (50) – ??? (90 + 3)

Zwycięstwo podopiecznych Ireneusza Jury nie było zagrożone przez całe spotkanie. Liswarta, która zawiodła w pierwszej części sezonu po wzmocnieniach będzie zapewne walczyć o jak najwyższą lokatę w końcowym rozrachunku. Debiutanckiego gola w barwach Liswarty zdobył pozyskany zimą z Pogoni Blachownia Marek Janasz. Przypomniał o sobie także „ogórkowym” kibicom Piotr Grabiec – powracający do Popowa po przygodzie w Stradomiu Częstochowa. Błękitnych było stać tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry. Błękitnych czeka ciężka wiosna a w dodatku zostali pozbawieni swojego atutu w postaci „Marakany” w Libidzy… Liswarta w spotkaniach na własnym boisku od 5 spotkań pozostaje niepokonana.

24.03.2012, Czarny Las, godz. 16.00

PŁOMIEŃ Czarny Las – GROM Miedźno 1:3 (0:2)

Bramki: Damian Wolski (58) – Janusz Kowalik (28,69), Rafał Jędrysiak (36)

Oglądając to spotkanie odniosłem wrażenie, ze zawodnicy Płomienia troszkę nie wierzyli w ostateczny sukces swojej drużyny. Grom skutecznie wypunktował gospodarzy po trafieniach najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników w zespole. Wyjątkowe cztery bramki i bardzo dobra postawa sędziego głównego zawodów – Zenona Dąbrowskiego i sędziego bocznego, który swoimi decyzjami wspierał, znanego z kontrowersyjnych decyzji Pana Zenona. Zwycięstwo Gromu przy jednoczesnej porażce Liswarty Krzepice pozwoliło „Gromowładnym” awansować na drugie miejsce w ligowej tabeli. Płomień przegrał u siebie po 5 kolejnych zwycięstwach. Grom odniósł 3 zwycięstwo z rzędu.

25.03.2012, Golce, godz. 16.00

AMATOR Golce – WARTA Zawada 6:0 (1:0)

Bramki: Paweł Suchanek – 2, Mateusz Biernacki, Artur Lampa, Kamil Młyńczyk, Marcin Kukla (samobójcza)

Jeśli ktoś się spodziewał wygranej Amatora to zapewne nie w takich rozmiarach. Aż do 70 minuty utrzymywał się wynik 1:0, później Amatorzy wrzucili 5 bieg i odesłali Wartę z dużym kacem w daleką drogę do domu. Amator jako jedyna drużyna zrewanżowała się swojemu rywalowi w XV kolejce za porażkę w poprzedniej rundzie. Amator, który nadal zamyka tabelę traci do 7. drużyny ligi, którą obecnie jest zespół z Libidzy zaledwie 5 punktów. Warta po dwóch spotkaniach bez porażki musiała przełknąć gorycz porażki. Amator odniósł z kolej 2 zwycięstwo z rzędu, od 2 meczy nie stracił też bramki. W spotkaniach na własnym boisku przerwał passę 4 kolejnych porażek, 2 kolejnych spotkań bez strzelonego gola i 8 kolejnych spotkań ze straconą bramką.

Liczba kolejki: 2 – pięć z siedmiu spotkań zakończyło się taką właśnie różnicą bramek.

Liczba zdobytych bramek: 29 – średnia 4,14