4 Bieg Częstochowski

W Częstochowie rozegrano 4 bieg Częstochowski który z czasem 29 minut 57 sekund najszybciej pokonał reprezentant Kenii Edwin Kirvi. Kenijczyk tym samym został nowym rekordzistą biegu, organizowanego przez Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani. Drugie miejsce na mecie zajął Daniel Woch z częstochowskiej AJD, z kolei trzeci był Rafał Nowak z Budowlanych Częstochowa.

Wśród pań najszybsza okazała się Ukrainka Tatiana Mazantseva, która zwyciężyła przed Dominiką Napieraj z AZS-u AWF Wrocław oraz Karoliną Pilarską z WKB Meta Lubliniec.

W II Mistrzostwach Polski Budowlanych i Architektów w biegu długodystansowym na 10 kilometrów, tryumfował Adam Wałowski z WKB Meta Lubliniec przed Andrzejem Sewerynem z Wampol Mysłowice oraz Mirosławem Boczarem z Brzegu.

Wśród osobistości, którzy stanęli na starcie dzisiejszego biegu warto odnotować udział: